10 mitów o cellulicie

Problem z nim ma większość kobiet.

10 mitów o cellulicie

Nieestetyczne zmiany, które pojawiają się na naszym ciele zwłaszcza w okolicy ud i brzucha są zmorą większości kobiet. Szczególną uwagę zaczynamy na nie zwracać latem, kiedy to pragniemy założyć strój kąpielowy.

Wiele kobiet chce za wszelką ceną pozbyć się skórki pomarańczowej, ale lepiej najpierw zapoznać się z mitami na jego temat.

1. Cellulit nie dotyka szczupłych kobiet

Te zmiany na skórze nie są uzależnione od wagi oraz budowy ciała. O powstaniu cellulitu decyduje zniszczenie skóry na skutek opalania, wahania wagi oraz wiek.

2. Pomarańczowa skórka dotyka tylko starsze osoby


Pomimo tego, że wiek wpływa na powstawanie cellulitu, to jednak narażone są na niego nawet nastolatki, przy czym właśnie na zbyt słabo nawilżonej i zwiotczałej skórze staje się najbardziej widoczny.

3. Aby się pozbyć cellulitu wystarczą dobre kremy

Nawet jeżeli kremy okazują się skuteczne, to ich cena zazwyczaj jest zawrotna, a efekty i tak widoczne po kilku miesiącach. Kosmetyki zwalczające cellulit najczęściej zawierają w sobie kofeinę, a ich efekt jest krótkotrwały.

4. To jedynie nadmiar tłuszczu

Cellulit to jednak coś więcej. Ważna jest tutaj budowa skóry. Między mięśniami, a skórą znajduje się ochronna warstwa tłuszczu, co spaja specjalna tkanka. To właśnie na skutek wahania wagi tkanka ta ulega osłabieniu i tym sposobem powstają nierówności, które widzimy gołym okiem.


5. Mężczyźni nie mają cellulitu


Mężczyzn także to dotyka, chociaż zdecydowanie rzadziej, ponieważ tkanka łącząca mięśnie i skórę jest u nich po prostu mocniejsza i grubsza. Poza tym spore znaczenie odgrywają tutaj hormony. Mężczyźni posiadają dużo testosteronu, który pomaga im w spalaniu tłuszczu. 

6. Ćwiczenia aerobowe to najlepszy sposób na pozbycie się cellulitu


Kobiety zazwyczaj uwielbiają bieganie, czy jazdę na rowerze, które pozwalają na szybkie i przyjemne zrzucenie zbędnych kilogramów, lecz nie jest to sposób na pozbycie się cellulitu. Lepiej sięgnąć po ćwiczenia kardio, siłowe oraz wytrzymałościowe.

7. Ubrania wpływają na cellulit


Producenci oczywiście prześcigają się w tworzeniu specjalnych rajstop, legginsów i spodni, lecz tak naprawdę żadne ubranie nie zdziała cudów, np. zapobiegając powstawaniu cellulitu, a tym bardziej w jego redukcji.

8. Opalanie pomaga w walce z cellulitem

Opalenizna jedynie zmniejsza jego widoczność na ciele. Poza tym opalanie oraz wizyty na solarium wręcz pogłębiają cellulit.

9. Utrata wagi zmniejsza widoczność cellulitu

Nie do końca. Pomarańczowa skórka nie zależy od ilości tłuszczu, a od jakości tkanki, dlatego też zmniejszenie masy ciała na nią nie wpłynie.


10. Liposukcja pomoże


Ten zabieg wydaje się najszybszym rozwiązaniem, jednak tak naprawdę, po nim właśnie zmienia się rozłożenie tłuszczu w skórze, co może jeszcze gorzej wyglądać. Obecnie niektórzy bardziej się skłaniają ku zabiegowi o nazwie Cellulaze, który dzięki laserowi zmniejsza wielkość komórek tłuszczowych (nie usuwa ich) i poprawia napięcie skóry, dzięki czemu cellulit jest mniej widoczny.
Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 17.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Ja mam obrzmienia pod skórą, które nie powstają od tłuszczu. Pozbywam się ich bańką chińską.
Dodano: 2015-03-18 07:35:11 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×