Aby tusz się nie osypywał

Lubisz wytuszowane rzęsy, lecz masz problem z jego osypywaniem? Podpowiadamy jak temu zaradzić!

Aby tusz się nie osypywał

Aby tusz się nie osypywał


Perfekcyjny makijaż rzęs to podstawa ładnego makijażu oczu, ale co zrobić kiedy tusz się osypuje i tworzy nieestetyczny efekt?

Powodów, dla których tusz się osypuje trzeba szukać przede wszystkim w jakości tuszu, który zmienia się wraz z okresem użytkowania. Dlatego tusz powinno się zmieniać co 3 miesiące nie tylko z tego powodu, że jest to higieniczne, ale również dlatego, że jego konsystencja ulega zmianie i mimo, że maluje się nim wciąż dobrze, to po kilku godzinach zaczyna się osypywać.

Ważnym aspektem przy wyborze tuszu jest również jego rodzaj nie tylko pod kątem efektu jaki zapewnia dla rzęs, ale również formuły jaką posiada. Kiedy rzęsy są cienkie i mało elastyczne mogą nie utrzymywać zbyt gęstych formuł, zwłaszcza maskary pogrubiające. Dlatego aby się tego ustrzec, przed nałożeniem tuszu można rozłożyć bezbarwną odżywkę do rzęs, która lepiej przygotuje rzęsy.

Innym aspektem osypywania się tuszu może być źle wykonany demakijaż oczu dnia poprzedniego. Po zmyciu makijażu wacikiem, kiedy jest on już czysty uznajemy, że makijaż został zmyty, ale nie do końca tak jest. Miejsce przy nasadzie rzęs jest trudno dostępne przez wacik, dlatego często z tej powierzchni nie zostaje zmyty makijaż. Dlatego dla absolutnej pewności na koniec patyczkiem kosmetyczny domywamy resztki kosmetyków kolorowych by następnego dnia cieszyć się perfekcyjnym makijażem przez cały dzień.


Makijażowe triki na opryszczkę

Ekspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY
Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACEDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 20.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×