Akcesoria do paznokci

Perfekcyjny manikiur to sztuka. Nie wystarczy jednak wprawna ręka. Do pomocy będziesz potrzebowała pilniczków, polerek i patyczków do odsuwania skórek. Podpowiemy ci, jak wybrać te najbardziej niezawodne.

Akcesoria do paznokci

Dobry pilnik to podstawa sukcesu przy modelowaniu paznokci. Dostępne w sklepach pilniczki kuszą kolorami i kształtami. Ale najważniejszy jest materiał, z którego zostały wykonane, oraz stopień ziarnistości pilnika. Im większa ziarnistość, tym delikatniejszy pilnik.

Do akrylu

W pilnikach do modelowania twardych, akrylowych paznokci najważniejsza jest odpowiednia ziarnistość – od 80 do 100 (stopień ziarnistości powinien być oznaczony na opakowaniu). Nie wolno ich używać do opiłowywania paznokci naturalnych, by się nie skaleczyć. 1. i 2. Pilniki
do akrylu.

Do skórek

By odsunąć narastające skórki, możesz użyć szpatułek z gumową stopką, mineralnego słupka albo patyczków z drzewa różanego. Nowością są patyczki z drobinkami ściernymi, niwelującymi narastającą na paznokieć błonkę. Dzięki tym akcesoriom możesz zapomnieć o ostrych, metalowych cążkach do skórek.

Do naturalnych paznokci

Papierowe i syntetyczne pilniczki zastąpiły popularne, niezdrowe dla paznokci pilniki metalowe. Modelując za ich pomocą kształt paznokcia, ograniczasz ryzyko rozwarstwienia go podczas manikiuru. Pilniki do skracania naturalnych paznokci mają ziarnistość od 120 do 180.

Do polerowania

Elektryczna polerka po nałożeniu skuwki wygląda jak elegancki długopis. W szybkim tempie potrafi nadać perfekcyjny blask naturalnym paznokciom. Posiada też wymienne nakładki do opiłowania paznokci, jednak użycie ich wymaga dużej wprawy. Dlatego polecamy wyłącznie polerowanie. Także dla panów.

Dla wygładzania i blasku

Stosując czterostopniowy bloczek-polerkę, pomijaj płaszczyznę oznaczoną nr 1 (bo jest to pilnik). Aby paznokcie zyskały połysk szkła, posmaruj je oliwką i "wtłocz" kosmetyk w płytkę polerką nr 2. Potem poleruj je stroną 3 i 4.

Do nabłyszczania

Polerki dwustronne są mniej wygodne w użyciu niż łatwe do uchwycenia dłonią bloczki, ale za to nie zajmą miejsca w kosmetyczce. Wygładzają i nabłyszczają płytki paznokci.

Do kruchych paznokci

Używając szklanych i mineralnych pilników, zapomnisz o koszmarze rozdwajających się paznokci. Są niezastąpione do modelowania cienkich i łamliwych płytek. Wygładzają i zamykają ich brzegi. Dlatego są idealne także dla nowicjuszek.


Tekst: Jolanta Markowska - Grodecka,
konsultacja: Ewa Bienias, Sephora

Przeczytaj również:

Stop rozdwojonym paznokciom

Paznokcie na pokaz

Manicure japoński
Dodał(a): Edyta Zlomaniec , Wtorek 09.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
drzwi
Ja mam wiele pilników i polerek, ale codzienna pielęgnacja to podstawa
Dodano: 2011-12-12 14:47:31 Zgłoś nadużycie
kobieta
;]
Dodano: 2011-08-09 18:09:14 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×