Aloes przyjacielem kobiety

Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się aloes.Sięgają po niego zwłaszcza kobiety. Zapoznajcie się z jego walorami.

Aloes przyjacielem kobiety

Aloes przyjacielem kobietyZapewne każda z Was kojarzy jak wygląda aloes. Gdzie kryją się jego największe wartości? Otóż wystarczy dokładnie obrać jego liście, a naszym oczom ukaże się miąższ zawierający wiele substancji mineralnych, wit. z grupy B, aminokwasy, nienasycone kwasy tłuszczowe, substancje przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne.

Aloes odmładza naszą skórę, działa antybakteryjnie, antywirusowo i antygrzybicznie.  Jego właściwe pH wspomaga leczenie ran, trądziku, grzybic skóry (również łupieżu).

Co ważne zwłaszcza dla kobiet, aloes wprowadza wodę bezpośrednio do środowiska tkanek.

Aloes przyjacielem kobiety

Aloes przyjacielem kobietyAloes jest częstym składnikiem różnego rodzaju kosmetyków. Znajdziemy go w kremach, tonikach, maseczkach, mydłach, środkach do higieny intymnej, dezodorantach, pastach do zębów, szamponach
i odżywkach do włosów. Stosuje się go też w zabiegach antycellulitowych.

Bardzo łatwo zrobić maseczkę z aloesu w domu. Wystarczy za pomocą łyżeczki wydrążyć miąższ zawarty w świeżych liściach aloesu, rozdrobnić go i nałożyć np. na twarz (pomijamy okolice oczu). Maseczkę należy zmyć po ok. 20 minutach. Nasza skóra będzie nawilżona, wszelkie podrażnienia zostaną złagodzone, dlatego warto o nim pamiętać zwłaszcza w lecie, kiedy mogą nam się przydarzyć poparzenia słoneczne.

Jeżeli jeszcze nie znacie aloesu, warto się z nim zaprzyjaźnić.Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 09.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×