Analiza kolorystyczna typu urody

Jesteś ciekawa, czy określony typ urody gwarantuje, że podane do niego kolory na pewno będą do nas pasowały? Skorzystaj z naszych porad!

Analiza kolorystyczna typu urody

Analiza kolorystyczna typu urody


Aby analiza została dobrze przeprowadzona tzn. do określonego typu urody podane kolory pasowały do analizowanej osoby, powinna ją wykonywać profesjonalnie przygotowana wizażystka. W trakcie analizy kolorystycznej dochodzi do ustalenia indywidualnej palety barw harmonizującej z danym typem urody. Ważne jest, aby nie tylko dokonać chłodnej analizy, ale również uwzględnić indywidualne upodobania klientki, jej temperament i osobowość.

Aby stworzyć swój idealny wizerunek musimy znać własny typ urody, dzięki któremu wiemy jakie barwy do nas pasują i w czym będziemy dobrze wyglądać.

Kolorystyka każdego człowieka ustalona jest przez barwniki występujące w komórkach skóry, oczu, włosów.

Aby prawidłowo ocenić typ kolorystyczny, czyli rzetelnie przeprowadzić analizę kolorystyczną powinny być spełnione pewne warunki:

- światło powinno być jak najbardziej neutralne
- pomieszczenie o białych lub neutralnych ścianach, najlepiej nie kolorowych gdyż każdy kolor ścian jest odbijany i padając na twarz załamuje jej naturalny koloryt,
- osoba poddawana analizie powinna być bez makijażu i bez opalenizny, a także nie powinna mieć farby na włosach.
- analizę kolorystyczną wykonuje się przy pomocy specjalnych chust, w otoczeniu światła dziennego, bez makijażu, biżuterii i okularów

Dobór kolorystyki często odzwierciedla stan ducha, uczucia a także temperament preferujących je osób. Każda barwa wpływa inaczej na emocje, odczucia a także na nasz nastrój. Ponieważ w dzisiejszym świecie bardzo waży jest wygląd i pierwsze wrażenie, wybrane barwy powinny podkreślać naszą naturalną urodę i sprawić abyśmy wyglądały młodo i zdrowo.

Dlatego tak ważny jest właściwy dobór barw do cech osobowości oraz określonego typu urody – wiosny, lata, jesieni lub zimy. Polecam przeprowadzenie analizy kolorystycznej wszystkim tym, którzy w sposób świadomy chcą zarządzać swoim wizerunkiem.

Chciałabyś wykonać makijaż idealnie pasujący do Ciebie? W tym celu powinnaś dokonać analizy kolorystycznej, dzięki której dowiesz się, jaką porą roku jesteś i dobierzesz kolory, w których zachwycisz wszystkich!


TUTAJ ZNAJDZIESZ ANALIZĘ KOLORYSTYCZNĄ 4 TYPÓW URODY!
Wioletta Wypijewska

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

wizażystka i szkoleniowiec KRYOLAN

Foto: Kama Bork
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 26.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
renette
ja zdecydowałam się na kurs analizy kolorystycznej bo jak zawsze nie miałam problemu z dopasowaniem odpowiedniego fasonu do mojej sylwetki, tak kolory sprawiały mi problemy, a teraz jak zakładam "swój kolor" to widzę jak od razu moja twarz ożywa
Dodano: 2013-12-06 08:48:07 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×