Aplikator czy pędzelek?

Sklepy oferują całe gamy zarówno pędzelków, jak też aplikatorów. Zastanawiasz się co wybrać? Zapoznaj się z poradami naszego eksperta!

Aplikator czy pędzelek?

Aplikator czy pędzelek?


Przyrządy do aplikacji kosmetyków różnią się wielkością i przede wszystkim przeznaczeniem. Istnieje wiele rodzajów pędzelków do makijażu i w zależności od ich zastosowania posiadają różne końcówki i włosie. Część z nich służy do malowania twarzy, niektóre są do ust, ale znacząca większość tych przyrządów swoje zastosowanie znalazła w malowaniu oka, jak też innych celom.

Wśród pędzelków służących do nakładania cieni do powiek istnieją zaokrąglone pędzelki duże i średnie do rozprowadzenia cieni na większych powierzchniach powieki, jak też pędzelki małe do delikatnych wykończeń. Dość przydatne są pędzelki tzw. wielofunkcyjne np. ze skośnie przyciętym włosiem, które doskonale nadają się do rozprowadzania cieni do brwi, rozcierania i cieniowania kreski zrobionej kredką do oczu. Taki skośny pędzel możemy używać także do konturowania ust.

Aplikator czy pędzelek?

Aplikator czy pędzelek?


Pędzelek z cienką końcówką to doskonały przyrząd do malowania kresek eyelinerem, świetnie nadaje się także do nakładania korektora. Istnieją także pędzle bardzo przydatne do podkreślenia konturów twarzy, a także pędzle do nakładania podkładu i inne do różu. Pędzel do pudru jest zazwyczaj płaski, o lekko zaokrąglonym kształcie ścięcia włosia. Pędzel do różu pomaga w aplikacji kosmetyku na kości policzkowe. Jest mniejszy od pędzla do twarzy, a włosie także jest w tym przypadku o lekko okrągłym kształcie.

Aplikatory są to pojedyncze lub podwójne gąbeczki solidnie przytwierdzone do patyczka służące zwykle do rozprowadzania cieni. Istnieją także aplikatory z wymiennymi końcówkami.
Cienie można nakładać za pomocą suchego lub zwilżonego aplikatora. Przy użyciu suchego aplikatora stworzymy delikatny makijaż na dzień. Używając wilgotnego aplikatora uzyskamy nasycony kolorem i połyskujący efekt. Aplikator do cieni to jedno z najbardziej znanych narzędzi służących do malowania oka, a jego prawdziwym przeznaczeniem jest nadanie intensywnego efektu umalowanego oka.


Róże dla cery naczynkowej
Wioletta Wypijewska

Mistrzyni świata w makijażu profesjonalnym

Wizażysta i szkoleniowiec firmy KRYOLAN

Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 13.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×