Bądź zmysłowa i tajemnicza: wybierz swój odcień rudości

Niektóre kobiety rudym kolorem włosów obdarzyła natura. Inne do wymarzonego koloru włosów dążą, stosując różne środki do koloryzacji. Jedno jest pewne – rudowłose kobiety wytwarzają wokół siebie niepowtarzalną aurę tajemnicy i zmysłowości. Przyjrzymy się więc bliżej rudościom i temu, jaki odcień będzie pasować do danego typu urody.

Bądź zmysłowa i tajemnicza: wybierz swój odcień rudości

Bądź zmysłowa i tajemnicza: wybierz swój odcień rudości


Od rudego blondu…

Są to odcienie przywodzące na myśl dojrzałe zboże skąpane w promieniach zachodzącego słońca. Niestety, farbowanie włosów na te kolory nie jest dla każdego – panie o chłodnym typie urody mogą wyglądać sztucznie i wyjątkowo niezdrowo, a szarawego odcienia skóry nie będzie w stanie ukryć żaden makijaż.


…poprzez klasyczne rudości…

Jest to bogata gama odcieni – od jasnej miedzi, przez miedziane kasztany, aż do rudawego brązu. Różnorodność pozwala wyczarować na głowie wymarzony naturalny odcień, który pięknie skomponuje się z całą postacią kobiety i niepowtarzalnie podkreśli jej urodę. Mamy tu do dyspozycji odcienie cieplejsze i chłodniejsze, dzięki czemu praktycznie każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie. Dzięki temu farbowanie włosów na kolory jesieni w domowych warunkach jest niezwykle proste.


…aż do pomarańczy…

Nie każda z nas pragnie naturalnego rezultatu. Możemy mieć ochotę na żywą, mocną pomarańczę, której nie da się pomylić z kasztanem czy innym odcieniem brązu. Przeważnie są to chłodne kolory i farbowanie włosów np. preparatem L’Oreal będzie najodpowiedniejsze dla pań, które mają chłodny typ urody. W przeciwnym razie, podobnie jak w przypadku rudego blondu, możemy wyglądać niezdrowo.


…oraz odcieni czerwieni

Czerwień także jest jednym z ważnych kolorów jesieni, przez wielu producentów kosmetyków zaliczanym do gamy rudości. Do dyspozycji mamy farby o różnym nasyceniu koloru, począwszy od jasnej czerwieni, aż do nasyconego i głębokiego burgunda. Koniecznie jednak pamiętajmy o dobraniu właściwego odcienia i weźmy pod uwagę, że czerwienie bardziej pasują kobietom o chłodnym typie urody.


Być jak Ania z Zielonego Wzgórza

Część z nas nienawidzi swojego naturalnego koloru włosów i robimy wszystko, aby się go pozbyć lub choćby zmienić odcień. Inne kobiety zaś zazdroszczą posiadaczkom pasm w głębokim odcieniu miedzi, próbując osiągnąć ten efekt koloryzacją. Tak czy inaczej, wszystkie rudowłose kobiety mają w sobie coś z bohaterki popularnej książki.


Źródło: Mat. prasowe
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Sobota 10.05.2014 (aktualizacja: 2014-06-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×