Balsam do ust domowej roboty

Znasz tylko sklepowe i apteczne balsamy do ust, lecz nie możesz trafić na swój ulubiony? Być może właśnie taki stworzysz w domowym zaciszu. Przedstawiamy sposób.

Balsam do ust domowej roboty

Balsam do ust domowej roboty


Usta są wizytówką kobiety i należy o nie dbać. Czasem okazuje się, że środki dostępne na rynku uczulają nas, wywołują podrażnienia, lecz nie znaczy to, że mamy sobie odmawiać pielęgnacji ust. Nieważne jaką mamy porę roku - usta są narażone na wiatr, mróz, czy działanie klimatyzacji.

Aby usta były miękkie i delikatne należy dostarczyć im odpowiednich składników nawilżających i odżywiających. Sprawdzą się kosmetyki na bazie olejków roślinnych, miodu pszczelego, a także wosku. Istotne jest, aby nie posiadały one sztucznych barwników i konserwantów.

Balsam do ust domowej roboty

Balsam do ust domowej roboty


Przedstawiamy Wam przepis na przygotowanie balsamu do ust domowym sposobem

Naturalny balsam do ust

Składniki: mała łyżeczka wosku pszczelego, 2 małe łyżeczki masła kakaowego, 2 łyżeczki oleju jojoba

Przygotowanie: Składniki zmieszaj i w szklanym naczyniu wstaw do wrzącej wody, aby się rozpuściły - cały czas mieszamy. Kiedy składniki się rozpuszczają, możemy dodać kilka kropel ulubionego olejku w celu uzyskania aromatu. Przygotowany balsam przelewamy do szczelnego pojemniczka i zostawiamy do zastygnięcia. Tak przygotowany balsam nadaje się do użytku przez ok. 2 miesiące.

Własnoręcznie przygotowany balsam do ust może być doskonałym pomysłem na prezent. Aby zwiększyć jego indywidualną wartość możemy go zamknąć w ręcznie ozdobionym pojemniczku, co spotęguje wrażenie.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 28.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×