Bezpieczne prostowanie włosów

Piękne, proste włosy mogą stać się naszym urodowym atutem. Jedynym warunkiem jest to, że aby móc się nimi chwalić, powinnaś o nie odpowiednio zadbać!

prostowanie.jpg

Jeżeli nie jesteś posiadaczką naturalnie prostych włosów, a podoba Ci się taki rodzaj fryzury, chętnie sięgasz po prostownicę. Pamiętaj jednak, że zbyt częste prostowanie włosów w znacznym stopniu je osłabia oraz wysusza. W efekcie po kilku miesiącach intensywnych stylizacji może się okazać, że z pięknej fryzury pozostały jedynie pasma przesuszonych włosów i rozdwojone końcówki.

W JAKI SPOSÓB BEZPIECZNIE PROSTOWAĆ WŁOSY?

1. Zadbaj o dobrej jakości prostownicę, koniecznie posiadającą funkcję jonizacji. Dzięki temu Twoje włosy nie będą się puszyć oraz staną się znacznie bardziej błyszczące.

2. Włosy możesz prostować zarówno wilgotne, jak również już wysuszone. Wszystko zależy od twoich upodobań.

3. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem prostowania nałożyć na włosy specjalny preparat, który ochroni je przed działaniem wysokiej temperatury. W drogeriach znajdziesz wiele rodzajów kosmetyków, przeznaczonych do różnych rodzajów włosów.

4. Stara się nie prostować włosów na najwyższej możliwej temperaturze. Optymalna dla włosów (chociaż osłabiające je) jest temperatura nie przekraczająca 190-200 stopni.

5. Zdarza Ci się prostować włosy z przyzwyczajenia, chociaż wcale nie musisz tego robić? Nie warto. Zamiast tego postaw na naturalny look, a prostownicy używaj tylko na specjalne okazje.

6. Jeżeli jednak nie jesteś w stanie zrezygnować z codziennego prostowania włosów, zafunduj im raz na jakiś czas zabieg regenerujący w salonie kosmetycznym.
Tekst: Emilia Czaczkowska

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Pomarańczowa energia dla skóry

Skóra bez skazy

Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Czwartek 10.05.2012 (aktualizacja: 2012-05-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
olinkaa24
rzadko prostuję włosy, ale te porady na pewno się przydadzą
Dodano: 2012-05-10 19:57:09 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×