Biotyna ratunkiem dla włosów

Salony fryzjerskie coraz częściej polecają zabiegi z biotyną. Zastanawiacie się czym ona jest i jak wpływa na Wasze włosy? Zapoznajcie się z naszym artykułem!

Biotyna ratunkiem dla włosów

Biotyna ratunkiem dla włosów


Zdrowe i pięknie wyglądające włosy to priorytet niejednej kobiety. Dodają nam uroku, a ich piękny wygląd poprawia nam samopoczucie.

Jeżeli włosy poddajemy wielu zabiegom kosmetycznym, mogą wystąpić niepokojące zmiany. Skutecznym sposobem na poradzenie sobie z nimi jest zabieg z użyciem biotyny.

Biotyna to inaczej witamina H. Fizycznie jest białym proszkiem, który możemy rozpuścić np. w wodzie. Naszym włosom doda energii, blasku, elastyczności, jedwabistości, a włosom rzadkim i cienkim przywróci ich gęstość i siłę. Biotyna pomoże również w przypadku problemów z wypadaniem włosów- wzmocni je, dzięki czemu zatrzyma się ich utrata. Biotyna działa przede wszystkim na cebulki, co skutkuje poprawą kondycji włosów.

Naturalnym źródłem biotyny są orzechy włoskie, grzyby, czekolada, kalafior.Biotynę możemy przyjmować też w tabletkach.

Jest ona również bardzo częstym składnikiem różnego rodzaju zabiegów w salonach fryzjerskich, np. mezoterapii. Dodaje się ją do różnego rodzaju koktajli witaminowych,masek na włosy.

Niewątpliwie warto na nią zwrócić uwagę w pielęgnacji włosów i nie tylko! Zapytajcie swojego fryzjera o zabiegi z jej użyciem!


Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 23.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×