Cała prawda o hennie

Wiele z nas miało już do czynienia z nią przy przyciemnianiu rzęs lub brwi. Jednak czy wiemy dokładnie czym jest henna?

Cała prawda o hennie Cała prawda o hennie

Henna to nic innego jak barwnik roślinny pozyskany z pędów i liści rośliny zwanej lawsonią bezbronną. Wykorzystywana jest ona juz od 5000 lat w krajach Dalekiego Wschodu, Indiach, Iranie i Afryce. Obecnie henna stała się bardzo popularna, a to za sprawą malowideł wykonywanych henną, które nazywane są tatuażami z henny.

Tatuaże z henny

Malowidła na skórze, wykonywane henną utrzymują się aż do trzech tygodni, dlatego zyskały miano tatuaży z henny. Pierwowzorem tatuaży z henny jest Mehendi - tradycyjny hinduski zwyczaj malowania na stopach i dłoniach panny młodej misternych wzorów za pomocą sproszkowanych liści henny. Czerwony odcień tego barwnika miał zapewniać szczęście w życiu małżeńskim. W dzisiejszych czasach henną możemy wytatuować dowolne wzory, jednak najpopularniejsze są wciąż tradycyjne hinduskie wzory, ze względu na walory estetyczne.

Henna do włosów

Wbrew przekonaniom niektórych, henna nie niszczy włosów. Wręcz przeciwnie, doskonale wzmacnia je i regeneruje. Naturalnie przygotowana henna nałożona na blond włosy sprawia, że przybierają one rudawy, a nawet czerwony odcień, natomiast brązowe włosy nabierają mahoniowej barwy. Henna jest doskonałą opcją dla kobiet, które nie chcą niszczyć swoich włosów farbowaniem, gdyż nie zawiera w sobie żadnych utleniaczy, sztucznych barwników ani amoniaku, które niesamowicie niszczą włosy.

Chcesz wypróbować hennę na własnej skórze? Znalazłyśmy dla ciebie idealne produkty!

 Henna do brwi i rzęs

Kobietom o jasnych i cienkich brwiach na pewno spodoba się henna, dzięki której mogą dodać charakteru swojej twarzy. Henna nałożona na brwi i pozostawiona na nich na kilkanaście minut uwydatni ich kształt, podkreśli rysy twarzy i przyciemni je, dzięki czemu będą bardziej wyraźne. Natomiast potraktowane henną rzęsy sprawią wrażenie delikatnego makijażu przez cały czas i doskonale uwydatnią kolor tuszu do rzęs. Naturalna henna dzięki swoim właściwościom nie zniszczy delikatnych włosów twarzy a dodatkowo je odżywi.

Przeczytaj również:

Tatuaże na nadgarstku

Depilacja bikini

Sposoby na cellulit


Dodał(a): Katarzyna Kowalewska , Poniedziałek 30.07.2012 (aktualizacja: 2012-07-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×