Cała prawda o zalotkach do rzęs

Zastanawiasz się, czy codzienne używanie zalotki do rzęs wpływa na ich kondycję? Skorzystaj z naszych porad!

Cała prawda o zalotkach do rzęs

Cała prawda o zalotkach do rzęs


Każde z akcesoriów kosmetycznych, kiedy używane jest w niewłaściwy sposób może przynieś więcej szkody, niż pożytku. Kiedy stosujemy zalotkę właściwie nie powinno dochodzić do osłabienia  kondycji rzęs. Dlatego zalotkę powinno się używać zgodnie z jej przeznaczeniem. Jest kilka zasad, które należy przestrzegać, by faktycznie rzęsy wyglądały tylko lepiej.

Po pierwsze największym błędem podczas stosowania zalotki jest jej używanie na wytuszowane rzęsy, a nie przed. Usztywnione włoski stają się bardziej podatne na łamanie, uszkodzenie, a w konsekwencji na osłabienie i wypadanie.

Druga zasada, to dokładne dopasowanie zalotki do kształtu oka i podkręcanie od nasady, a nie w połowie rzęs, bo zamiast naturalnego podkręcenia rzęsy uzyskają kształt prostokątny. Zalotka przy części zaciskowej ma gumkę, ale czasami się ona przesuwa lub całkiem wypada, dlatego przed jej zastosowaniem upewnij się, że jest ona na swoim miejscu by nie doszło do kruszenia rzęs lub ich obcięcia. Nie właściwe jest też podgrzewanie zalotki w gorącej wodzie lub przy udziale suszarki w celu jej skuteczniejszego działania podkręcającego, bo w konsekwencji nie tylko nadwyrężymy rzęsy, to jeszcze możemy poparzyć sobie skórę.
Chcesz odświeżyć swój make up? Zobacz jak zrobić to szybko i skutecznie!

Aleksanda Jaskowiec GOSH.JPG

Ekspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACE

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 25.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×