Cera jak dojrzały owoc

Ponad 80 proc. Polek, które przekroczyły 30, chciałoby wyglądać młodziej. I nie chodzi tu tylko o zmarszczki. Marzymy o zachowaniu zdrowej, jędrnej cery bez oznak zmęczenia i przebarwień. Czy to możliwe? Oczywiście. Sekret tkwi w dobrze prowadzonej pielęgnacji. Odsłaniamy tajemnice piramidy dojrzałej urody.

Cera jak dojrzały owoc

Najlepszym dowodem na to, że nowoczesne kosmetyki są sprzymierzeńcami młodego wyglądu, jest fakt, że coraz trudniej odgadnąć metrykalny wiek kobiety. Dojrzałe czterdziestolatki bardzo często wydają się młodsze o 10 lat. Z całą pewnością jest to efekt systematycznej dbałości o urodę, a nie tylko "dobre geny". A tobie z czym kojarzy się dojrzałość? Z dorodnym jabłkiem, elegancką zadbaną kobietą czy ze zmarszczkami? Jeśli wybrałaś wariant pierwszy lub drugi, będziesz wiedziała, jak dbać o cerę na każdym etapie życia. Lecz jeśli dojrzałość oznacza dla ciebie bruzdy i kurze łapki, zrewiduj pesymistyczne podejście do pielęgnacji. Żeby ci w tym dopomóc, przedstawiamy w formie piramidy piękności urodowe zalecenia. U jej podstawy znajdziesz te najważniejsze dla dojrzałej cery.

1. FILTRY DLA KAŻDEGO

Twój krem na dzień obowiązkowo powinien mieć filtry SPF 15. Jeśli zamierzasz wyjść z domu, stosuj go przez cały rok, także zimą. Nie ma innego sposobu, by uniknąć fotostarzenia, czyli przyspieszonego starzenia się skóry na skutek spustoszeń wywołanych promieniowaniem UVA i UVB. Nie bierz przykładu z koleżanki, która lekceważy filtry, bo uważa, że bez nich każdy krem lepiej się rozsmarowuje. Efekty takiej beztroski za kilka lat odbiją się na jej twarzy siecią zmarszczek, utratą elastyczności naskórka i przebarwieniami.

2. DYNAMICZNE NAWILŻANIE

Pomiędzy 20. a 25. rokiem życia możesz skupić się na nawilżaniu i ochronie skóry przed słońcem oraz zanieczyszczonym powietrzem. Czemu? Bo w tym czasie najważniejsze procesy (m.in. cykl odnowy komórek) przebiegają jak w zegarku. Upewni cię o tym widok gładkiej, promiennej skóry bez tendencji do nieprzyjemnego napięcia (oznaka przesuszenia) po kąpieli. W tym okresie wystarczy dobrze nawilżający krem. Dzięki nowoczesnym technologiom nawilżanie kremem jest teraz procesem aktywnym. Nawilżające substancje, jak kwas hialuronowy, są wprowadzane wprost do komórek naskórka. Także bogata w minerały i mikroelementy woda termalna jest transportowana w głąb naskórka za pomocą specjalnych nośników – hydrolipidów. Mają one strukturę zbliżoną do budowy błon komórkowych, więc bez przeszkód przenikają do naskórka. Po 30 nawilżanie nadal jest podstawą pielęgnacji skóry, ale już jej nie wystarcza. W kremach do nawilżaczy dołączają więc składniki odżywcze.

3. ODŻYWIANIE I UELASTYCZNIANIE

Jeśli dostarczysz dojrzałej cerze składników potrzebnych jej do prawidłowego funkcjonowania, długo pozostanie piękna – jędrna i elastyczna. Po 30 w naturalny sposób zaczynają zwalniać procesy odnowy naskórka. Co rok ubywa w skórze kolagenu i elastyny, a to właśnie one odpowiadają za sprężystość cery. Dla skóry, która zaczyna w widoczny sposób tracić jędrność, niezbędna będzie kuracja kompleksowa, np. z pomocą wit. C i peptydów. Taki odmładzająco-regenerujący zestaw składników znajdziesz w preparatach LiftActiv, Vichy. Jeśli uwidocznią się zmarszczki, niezbędny będzie też retinol.Dodał(a): Ola Wójcik , Środa 29.06.2011 (aktualizacja: 2012-03-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (7)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
karolpedro
można zatrzymać czas, trzeba tylko wiedzieć JAK? polecam Kliniki La Perla oni wiedza, jak to robić:)
Dodano: 2011-08-02 01:17:09 Zgłoś nadużycie
kobieta
Nikt chyba nie chciałby się zestarzeć ;)
Dodano: 2011-07-29 13:29:58 Zgłoś nadużycie
szyszka094
to zależy, każda kobieta ma inna urode i inne geny
Dodano: 2011-07-15 12:40:57 Zgłoś nadużycie
migotka
Słyszałam, że już od 25 roku trzeba używać kremów przeciwzmarszczkowych:)
Dodano: 2011-06-29 21:10:42 Zgłoś nadużycie
Qarola
U mnie jeszcze 2 latka;)
Dodano: 2011-06-29 19:30:16 Zgłoś nadużycie
Audrey
To tak jak ja:)
Dodano: 2011-06-29 19:26:58 Zgłoś nadużycie
Qarola
Jeszcze brakuje mi kilku lat do 30:))))
Dodano: 2011-06-29 19:24:06 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×