Chwila relaksu z masażem balijskim

Masaż balijski jest zabiegiem znanym od wieków, korzystającym z wpływów zarówno medycyny indyjskiej, jak i chińskiej. Poznaj bliżej jego właściwości.

Chwila relaksu z masażem balijskim

Chwila relaksu z masażem balijskim


W masażu balijskim łączy się techniki jawajskie oraz balijskie, w których to oddziałuje się dłońmi, wykorzystuje elementy jogi, refleksologii, akupresury, a wszystko to przyczynia się do rozluźnienia mięśni, pobudzenia organizmu, a co za tym idzie, osiągamy stan harmonii ciała, duszy i umysłu.

Masaż balijski wykorzystuje techniki azjatyckie, takie jak: ajurweda, czy akupresura, a także typowo balijski masaż relaksacyjny, który poprawia krążenie krwi i przepływ energii, co prowadzi do doskonałej poprawy samopoczucia!

Czego możemy spodziewać się w masażu balijskim? To przede wszystkim ugniatanie skóry, refleksoterapia, akupresura, rozcieranie, gładzenie skóry. Ponadto duże znaczenie ma również zastosowanie różnego rodzaju olejków eterycznych, które działają relaksująco oraz uspokajająco, przez co zabieg ten wpływa na poprawę stanu psychicznego i fizycznego.

Chwila relaksu z masażem balijskim

Chwila relaksu z masażem balijskim


Jego wykonanie zazwyczaj odbywa się na macie, podłodze, lub na łóżku do masażu. Jeżeli zachodzi potrzeba, masaż może być wykonywany również na krześle. Ruchy terapeuty są płynne, mocne i głębokie. Masaż zarówno głowy, jak i szyi skupia się na określonych punktach. Ruchy rąk, przy których kierujemy się w stronę głowy charakteryzują się większym zdecydowaniem od tych wykonywanych w kierunku przeciwnym, dzięki czemu następuje poprawa krążenia krwi, pracy układu odpornościowego i nerwowego. Dzięki silnemu uciskaniu następuje rozluźnienie mięśni, a przez wpływ masażu na tkankę łączną, jest on szczególnie zalecany w przypadku borykania się z urazami sportowymi.

Masaż balijski jest pomocny w takich problemach jak: migrena, zaburzenia snu, depresja, bóle mięśni, stres. Okazuje się pomocny także w leczeniu alergii, czy trudności w oddychaniu. Warto zaznaczyć, że z tego zabiegu mogą korzystać wszyscy, czyli nawet dzieci.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 09.12.2013 (aktualizacja: 2013-12-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Kasandra31
Osobiście nigdy nie miałam do czynienia z tego typu masażem, jednak masaż tajski, który regularnie sobie funduję w http://www.tajskimasaz.pl/, doskonale wpływa na mój nastrój . Na pewno wykorzystywane do niego olejki mają właściwości terapeutyczne, ponieważ już po kilku minutach jestem totalnie zrelaksowana.
Dodano: 2015-11-26 18:16:04 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×