Ludzie naprawdę wierzyli w te mity dotyczące kobiecego ciała! Cz.2

Jesteś w stanie w to uwierzyć?

iStock-594076224.jpg

KOBIETY NIE MAJĄ POPĘDU SEKSUALNEGO

Idea histerii szczególnie nasiliła się w epoce wiktoriańskiej. Seks w tym czasie był wielkim tematem tabu. Choć mężczyźni mogli zaspokajać swoje seksualne potrzeby, kobiece pragnienia były uważane za nieistniejące. Seks był ciężarem. Kobiety miały go znosić, a nie się nim cieszyć. Popularna, fikcyjna anegdota opowiada o matce, która doradzając jednej ze swoich córek jak przeżyć noc poślubną, mówiła, że w noc poślubną powinna "położyć się i pomyśleć o Anglii".

Impulsy seksualne były tak represjonowane, że kobiety chodziły do lekarza, aby uwolnić się od "histerii". Objawy obejmowały erotyczne fantazje, drażliwość i poczucie wilgotności między nogami. Lekarze ręcznie pobudzali łechtaczkę kobiety do wywoływania paroksyzmu. To właśnie leczenie histerii doprowadziło do wymyślenia wibratora. Mimo to nikt nie przyznał, że kobiety mają potrzeby seksualne, a lekarze nie leczą kobiet z histerii, a zamiast tego dają kobietom orgazm.


SAMOZASPOKAJANIE POWODUJE ZANIK PIERSI

Epoka wiktoriańska to także ogromne "nie" dla masturbacji. Co ciekawe, niektóre z  mitów o dotykaniu się w miejscach intymnych nadal rozpowszechnione są przez opowieści babek. Dzisiaj ludzie raczej nie wierzą, że masturbacja może doprowadzić  do szaleństwa lub sprawić, że włosy zaczną rosnąć na rękach, chociaż plotki wciąż mają się dobrze.

Dawniej ludzie myśleli, że akt ten jest nie tylko niemoralny, ale może doprowadzić do opóźnień w rozwoju, takich jak zanik rozwoju piersi u dziewcząt. Mity o szkodach solowego seksu były tak wszechogarniające, że ludzie dążyli, aby ich dzieci nie dotykały się poniżej pasa. Do obrotu wprowadzono nawet  urządzenia, które miały zapobiegać masturbacji. Co więcej, lekarze wykonywali również szokujące zabiegi i chirurgicznie usuwali łechtaczkę. 


CZYTANIE CZYNI KOBIETY NIEPŁODNYMI

W przeciwieństwie do tego co wiemy dziś, iż kobiety mają tendencję do przewyższania mężczyzn wynikami naukowymi na uniwersytetach, niegdyś w większości krajów wierzono, że kobiety, które czytają zbyt wiele, stają się niepłodne. Ta teoria została szeroko rozpowszechniona przez profesora z Harvardu Edwarda H. Clarka, który stwierdził, że  kobiety są zdolne do uczenia się, ale zbyt dużo nauki z książek może prowadzić do niepłodności i drażliwości. Clarke zalecał, aby dziewczęta otrzymywały ograniczoną edukację, aby nie szkodzić ich zdrowiu i zdrowiu niemowlaków. Na szczęście dobrze wykształcone kobiety wzięły to na siebie i potępiły teorię Clarka. Tę niedorzeczną teorię obaliły Annie Howes i Mary Putnam Jacobi.

 

Zdjęcie: iStock

Źródło: thelistDodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 07.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Zapraszam do bardzo ciekawego badania dotyczącego cech temperamentu oraz otwartości na doświadczenia seksualne.

Jest do badanie naukowe przeznaczone na potrzeby pracy magisterskiej.

https://goo.gl/forms/PQ5Q0BSvSsjXIQGF3
Dodano: 2017-05-16 13:41:26 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×