Wskazówki, które pomogą Ci pokochać Twoje ciało

Wciąż nie akceptujesz swojego ciała? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

iStock-604024642.jpg

Wydawałoby się, że nie można pokochać czegoś, z czym przez lata jest się w konflikcie. Powodów jest wiele, ale miłość do ciała, które uznaje się za wadliwe, wydaje się niemożliwe. Zagubienie w próbach zmiany nienawiści na miłość powoduje, że kobiety jeszcze bardziej obniżają swoją samoocenę.

Łatwo skupiać się na wyglądzie fizycznym ciała. Próbując pokochać swoje ciało, koncentrujesz siły na akceptacji wad. Chociaż estetyka jest bardzo ważna, powinna pozostać na końcu tego istotnego procesu. Istnieją powody, dla których można kochać swoje ciało i mają niewiele wspólnego z tym, jak ono wygląda. Filary takiego myślenia są ukryte głęboko w Twojej duszy. 


Zatrzymaj znęcanie się nad sobą

Tak, przeczytałaś to dobrze. Jeśli nie szanujesz swojego ciała, znęcasz się nad nim. Widziałaś, kiedyś matkę, która niesprawiedliwie krzyczy na swoje dzieci w sklepie lub słyszałaś o ojcu, który mówi swojej córce, że jest gruba? Brak miłości do ciała sprawia, że stajesz się takim oprawcą w stosunku do samej siebie. Weź głęboki oddech i zastanów się, jak się do siebie odnosisz. Co myślisz, w co wierzysz i mówisz sobie na temat swojego ciała? Za każdym razem, kiedy gardzisz komplementami i myślisz te potworne rzeczy, patrząc w lustro, dopuszczasz się nadużyć w stosunku do siebie. Wyobraź sobie, że zamiast Ciebie w lustrze stoi mała dziewczynka, do której mówisz te okropności. Powiedz jej, że musi stracić na wadze albo, że na coś nie zasługuje ze względu na swój wygląd. Powiedz jej, że nie jest wystarczająco dobra… 

Teraz spróbuj myśleć o osobie, którą chciałabyś być. Powstrzymaj negatywne przemówienia w stosunku do samej siebie. 


Podziel się miłością, ponieważ świat potrzebuje jej więcej

Wszyscy chcemy być szczęśliwsi i spełnieni. Zwiększymy swoje szanse, jeśli ludzie, którzy nas otaczają, będą spełnieni i szczęśliwi. Co nasze ciała mają wspólnego ze światem? Wszystko! Gandhi powiedział kiedyś, że należy stanowić zmianę, którą chce się zobaczyć w świecie. 

To oznacza, że najpierw powinnyśmy pokochać siebie! Każda myśl o sobie przyczynia się do zmian świata, a ten potrzebuje przykładów i wzorców, które wybierają miłość zamiast nienawiści i akceptację zamiast oskarżania. Nasze córki potrzebują świata, w którym kobiety postrzegają siebie jako piękne i potężne istoty!  Zaufaj sobie. Kochaj i szanuj swoje ciało

Zdjęcie: iStockDodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 01.07.2017 (aktualizacja: 2017-06-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Ja próbowałam pokochać swoje ciało, jak ważyłam więcej niż powinnam i nie mogłam schudnąć. Nie wychodziło, bo wiecznie się męczyłam, wiecznie ciężko było mi wejść po schodach. Ale mój kochany brat ma kochaną dziewczynę, która podrzuciła mi iqacai, które zahamowało mi apetyt, chodziła ze mną na siłownię, chociaż ona to tylko po to, żeby wyglądać jeszcze lepiej niż wygląda, no i przestawiłam się na gotowanie na parze, co oszczędziło mi tłustych potraw. Teraz kocham swoje ciało, bo już nie muszę nosić luźnych, ukrywających wałeczki koszulek. Każda kobieta powinna zadbać o siebie be względu czy jest grubsza czy ma inne problemy. Szczęście najważniejsze zaraz za zdrowiem.
Dodano: 2017-07-01 18:51:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×