Cienie do powiek

Cienie do powiek zaliczają się do najczęściej stosowanych przez kobiety kosmetyków. W zależności od koloru, mogą podkreślić oczy na wieczornej imprezie, jak i dodać im blasku w ciągu dnia.

makijaż powiek

Istnieje kilka rodzajów cieni do powiek:

Cienie w pudrze to mieszanina środków ułatwiających rozprowadzanie, np. talku, pigmentów, perły kosmetycznej, kaolinu, tlenku tytanu oraz substancji zapachowych.

Twarde cienie w kamieniu nakładamy za pomocą specjalnego aplikatora lub pędzelka, zwykle dołączonego do pudełeczka z cieniami. Są one zwykle wodoodporne i dość trwałe.

Cienie sypkie nakładamy palcem. Przy aplikacji należy zachować ostrożność, aby cienie się nie dostały do oka lub na policzki.

Najnowszymi cieniami na rynku są cienie w kremie, które można dostać w opakowaniu przypominającym błyszczyk do ust. Można je nakładać palcem lub specjalną gąbką. Cienie o konsystencji emulsji olejowo-wodnych, posiadają pigmenty zawarte w fazie tłuszczowej. Aby uzyskać efekt wodoodporności do cieni dodaje się silikony hydorfobowe. Niektóre z nich zawierają substancje pielęgnujące i filtry ochronne.

Można wyróżnić także cienie:

- opalizujące

- matowe

- metaliczne

- brokatowe, perłowe

Przy makijażu oczu warto zwrócić uwagę na to, że cienie ciemne pomniejszają oczy, natomiast cienie jasne powiększają je.

Przeczytaj również:

Szminki i błyszczyki

Podkłady

Pudry

Maskary

Róż do policzków

Virtual - cienie do powiek

Jane Iredale - cienie do powiek
Dodał(a): Katarzyna Szuwara , Poniedziałek 20.02.2012 (aktualizacja: 2012-02-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×