Co na wzmocnienie cebulek włosów? Tylko sprawdzone sposoby!

Poznaj wypróbowane przez nas sposoby na mocniejsze cebulki i piękniejsze włosy!

wzmocnieniecebulekmain.jpg

Chcesz wzmocnić swoje włosy? Musisz zatem zająć się skórą głowy i cebulkami - to od nich wszystko się zaczyna! Jak to zrobić? Poznaj nasze sprawdzone sposoby!


Kozieradka zawsze da radę

Pierwszym i niezawodnym sposobem na wzmocnienie cebulek włosów jest częste sięganie po wcierkę z kozieradki. Czym jest kozieradka? To zielę, w które spokojnie zaopatrzysz się w sklepie ze zdrową żywnością lub zielarskim oraz w niektórych aptekach. 

Ten cud natury jest najlepszym lekarstwem na lepszą pracę cebulek włosowych, a paczka nasienia kozieradki kosztuje zaledwie kilka złotych!

Kozieradka wspaniale działa na cebulki włosów, aktywując je i stymulując do wzrostu włosa, a ten staje się mocniejszy i zdrowszy. 

Jak przygotować wcierkę z kozieradki? Wystarczy wziąć około 2 łyżeczek nasienia i wrzucić je do szklanki. Następnie zalać je wrzącą wodą, zupełnie tak samo, jakbyś zaparzała herbatę. 

Po kilkunastu minutach zaparzania, odlewamy powstały w ten sposób wywar i wyrzucamy fusy. Wywar pozostawiamy do ostygnięcia i schłodzony wlewany do buteleczki. 

Tak przygotowaną wcierkę możemy już wcierać w skórę głowy - najlepiej jak najczęściej. Zarówno po myciu głowy - na mokrą skórę, jak i w te dni, gdy włosów nie myjemy. 

Nic, tak jak kozieradka nie wpływa na wzmocnienie włosów u nasady i na kondycję nowych kosmyków. Spróbuj, a sama się przekonasz!Na kłopoty - skrzyp i pokrzywa

Aby wzmocnić cebulki oraz włosy od wewnątrz wypróbuj miesięczną lub dwumiesięczną terapię z wykorzystaniem suplementu ze skrzypem i pokrzywą w składzie. 

W aptekach znajdziesz także podobne suplementy z dodatkiem witamin i cennych dla organizmu minerałami. Po miesiącu lub dwóch takiej kuracji zrób jednak przerwę, gdyż ciągła suplementacja jest niezdrowa. Po zakończonej suplementacji powinnaś zobaczyć efekty!Masaż najlepszy na cebulki 

Kolejną rzeczą, którą możesz zrobić aby wzmocnić swoje włosy jest masaż skóry głowy wykonywany przy każdym myciu włosów. Jak to robić? Za każdym razem, gdy myjesz włosy rób to delikatnie i opuszkami palców masuj skórę głowy. Takie działanie poprawi jej ukrwienie, pobudzi pracę cebulek włosów i aktywuje wzrost nowych kosmyków, a do tego sprawi, że poczujesz się rozluźniona i poprawi Ci się humor!

Choć często zdarza się nam o tym zapominać i w ferworze codziennych zdarzeń nie mam czasu na takie zabiegi, to należy zwrócić uwagę na to, że właściwie każde mycie włosów powinno być dla nas jak relaksujący zabieg pielęgnacyjny

zdjęcie: iStock  


Dodał(a): Natalia Fijał , Poniedziałek 05.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Oprocz kozieradki stosuje jeszcze trzy razy w tygodniu maske regenerujaca z organicznewlosy.pl swietnie dziala, wlosy sa silniejsze i bardziej odporne na rozne szkodliwe czynniki.
Dodano: 2017-04-28 13:39:46 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×