Co nas drażni w makijażu?

Wydawać by się mogło, że kocha go większość kobiet, ale nikt nie powiedział, że czasem jego stosowanie mocno nas irytuje. Sprawdźcie, co najbardziej denerwuje w makijażu.

Co nas drażni w makijażu

Codzienny rytuał to prysznic, kawa i makijaż? Zapewne wiele pań podpisze się pod tym schematem. Cóż, nie da się ukryć, że w dużej mierze musimy zastosować makijaż aby ukryć niedoskonałości naszej skóry. Makijaż i kobieta to relacja z miłością i nienawiścią w jednym. Denerwują cię pewne niedogodności, które pojawiają się od momentu kiedy go nakładasz, a z drugiej strony wiesz, ze zdecydowanie lepiej w nim wyglądasz - przyjmując, że umiesz go wykonywać. 

Czym nas drażni makijaż? 

1. Brudzi kołnierzyki. To szczególnie uciążliwe dla pań, które w pracy muszą nosić koszule. Ten problem jest uciążliwy niezależnie od koloru odzieży, choć oczywiście szczególnie wyróżnia się na bieli. Podobnie rzecz się ma ze wszelkiego typu apaszkami i kominami - od razu możesz zobaczyć kolor podkładu. 

2. Przy przytulaniu się do kogoś musisz bardzo uważać żeby nie pobrudzić drugiej osoby. 

3. Kiedy masz na sobie makijaż, nie ma mowy o położeniu się na poduszce, ponieważ jak tylko wstaniesz, zobaczysz na niej cały swój fluid i nie tylko. 

4. Makijaż potrafi uzależnić. Ciągle odkrywasz innowacyjne produkty, albo ciekawe odcienie, które po prostu musisz mieć... a pensja topnieje. Ale jak tu nie kupić supertrwałego podkładu?

5. Schody zaczynają się także podczas przeziębienia. Kichanie albo wycieranie ust i rozmazany makijaż gotowy. 

6. Wychodzisz z domu w pięknym makijażu, a zaraz potem okazuje się, że z nieba leje się żar albo pada deszcz i z makijażu nic nie zostaje? No właśnie. To mocno irytujące. 

7. Dopiero kiedy wyjdziesz na zewnątrz widzisz, że światło w łazience nie jest doskonałe i twoje kości policzkowe wcale nie są tak idealnie wymodelowane? Chyba każdą z nas to choć raz zirytowało. 

8. Kiedy po długiej rozmowie odkładasz telefon, widzisz swój podkład na jego ekranie? Oprócz tego, że jest to nieestetyczne, to jeszcze niehigieniczne. Jak sobie z tym poradzić? 

Co nas drażni w makijażu

9. Wiele kobiet lubi makijaż oczu wykonany eyelinerem, ale ładne namalowanie kresek wymaga dużej wprawy, a i tak czasem nie wyjdą. Chyba większość pań zna ból zmywania makijażu i ponownego jego nakładania... Nie trzeba chyba tłumaczyć, jak denerwuje usuwanie eyelinera - zwłaszcza wodoodpornego i to kiedy się spieszysz do pracy. 

10. Idąc do kina na wzruszający film wiesz od samego początku, że musisz wyjść jako pierwsza aby nikt nie zauważył twoich ciemnych plam od tuszu, które powstały na skutek łez wywołanych filmem. 

11. Brak miejsca w łazience. Irytuje to zarówno mężczyzn, jak kobiety, bo w końcu każdy potrzebuje życiowej przestrzeni, ale jak żyć bez kosmetyków? 

Co jeszcze was drażni w makijażu, bez którego jednocześnie nie możecie żyć? Zobaczcie także: Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock

Dodał(a): Anka P. , Piątek 30.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar

Zobacz również

×