Co o Tobie mówi kolor paznokci?

W jaki sposób dobieracie kolor swoich paznokci? Górę bierze przyzwyczajenie czy eksperymenty? Zobaczcie o czym może świadczyć kolor Waszego manicure.

Co o Tobie mówi kolor Twoich paznokci?

Co o Tobie mówi kolor paznokci?


Wydaje się Wam, że wybór koloru paznokci jest przypadkowy? Specjaliści twierdzą, że nasz wybór zależy w dużej mierze od naszej osobowości i stanu psychicznego.

Czarny kolor jest uważany za elegancki. Osoby noszące go zazwyczaj są twórcze i mają w sobie coś z buntowniczki. Czarne paznokcie doskonale uzupełniają stylizację oddając mocny charakter kobiety.

Jeżeli macie chęć na neonowe kolory, to świadczą one o Waszych pokładach energii, a ponadto są one typowo wakacyjnymi trendami. Z kolei beże, delikatne róże i pastele dodają spokoju oraz wprowadzają relaks. Niebieski kolor z kolei świadczy o naszej potrzebie dokonań, zmian w życiu oraz jest wyrazem chęci zostania docenionym. Granat za to mówi o naszej potrzebie dominacji.

Barwy wina świadczą o braku poczucia bezpieczeństwa, braku dowartościowania, potrzebie ustabilizowania sytuacji życiowej. Jest to też niezwykle seksowny kolor - zwłaszcza czerwony - który stał się ponadczasowy. Pomarańczowym z kolei razimy obwieszczając nasze szczęście.

Co o Tobie mówi kolor Twoich paznokci?

Co o Tobie mówi kolor paznokci?


A co z fankami białego koloru? Symbolizuje on otwarty umysł, a także chęć dostrzeżenia przez innych. Jest niezwykle świeży i elegancki i można go nosić w praktycznie każdym wieku. Warto wiedzieć też, że odmładza dłonie.

Nie da się ukryć, że kolor paznokci bardzo często jest uzależniony od pory roku. W lecie chętniej wybieramy jasne barwy, a jesienią i zimą te ciemniejsze, lecz również w nich możemy wybrać matowe lakiery, czy bardziej pastelowe, które oznaczają chęć relaksu, lub te bardziej wyraziste, krzykliwe, które pokazują, że wyraźnie chcemy coś przekazać.

Gwiazdy bardzo chętnie eksperymentują ze swoim manicure, przez który zazwyczaj pokazują swój charakter. Kim Kardashian np. stawia na klasyczne kolory, a z kolei nasza rodzima gwiazda Doda często korzysta z ozdób na paznokciach.

Zgadzacie się z tą symboliką?

Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 26.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Ja zawsze używam różnych kolorów. Kocham żółty i czarny. :) Ostatnio używam od ARTDECO i mi bardzo pasują.
Dodano: 2015-03-30 17:04:18 Zgłoś nadużycie
Anonim
ja tam biorę to co pasuje do pory roku i trendów :) ostatnio niebieskie mi bardzo pasują, wykupiłam chyba pół serii Bella Blue Lagoon :)
Dodano: 2014-07-03 21:00:05 Zgłoś nadużycie
Anonim
To teraz już wiem czemu w niektóre dni juz mi sie kolor nie podoba i muszę go zmienić:)
Dodano: 2014-07-03 12:28:19 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×