Co oznacza kształt ust?

Możemy zarzekać się, że wygląd nie jest najważniejszy, lecz przy pierwszym spotkaniu drugiej osoby, zwracamy uwagę właśnie na to. Czy istnieją połączenia pomiędzy rysami twarzy, a cechami charakteru? Zobaczcie!

Co oznacza kształt ust?

Co oznacza kształt ust?


Być może niewiele z Was zdaje sobie sprawę z faktu, że istnieje specjalna dyscyplina zajmująca się teoretycznym i praktycznym wyjaśnianiem zależności pomiędzy rysami twarzy, a charakterem. Nazywa się ona morfopsychologią. Zapewne zapytacie, czy to ma sens, skoro skóra się zmienia, a co za tym idzie - także nasze rysy. Otóż to dziedzina wiedzy, która ma na celu  interpretowanie mających miejsce wzajemnych oddziaływań zachodzących pomiędzy ciałem, psychiką, oraz otoczeniem, więc odczytuje także przeszłość człowieka.

Za wzór piękna uznaje się wydatne kości policzkowe, promienną i elastyczną skórę, a także pełne usta. Często nie tylko wpływ środowiska, ale także przeżycia pogarszają nasz wygląd. W wielu przypadkach z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Obecnie, np. kwas hialuronowy potrafi zdziałać cuda. To właśnie dzięki niemu możemy wymodelować usta w taki sposób, aby pasowały do naszego temperamentu i upodobań.

Co oznacza kształt ust?

Co oznacza kształt ust?


Jak odczytywany jest kształt ust?


Małe usta opisują osobę jako ambitną, inteligentną i dążącą do celu, jednak jednocześnie uznawane są za mało atrakcyjne.

Z kolei szerokie usta są przypisywane osobom energicznym, spontanicznym, które umieją wybrnąć z każdej sytuacji.

Posiadaczki wąskich ust są postrzegane jako wrażliwe, wręcz nieśmiałe, a z drugiej strony za egocentryczne.

Pełne usta chyba każdemu kojarzą się z kobiecością, kokieterią i dużą pewnością siebie.

Osoby, które jednak nie chcą uciekać się do zabiegów chirurgii plastycznej, mogą sięgnąć po kosmetyki do ust, które skutecznie, czy to poprzez swój skład, czy dzięki swojemu kolorowi powiększą usta.

Wierzycie w sens morfopsychologii?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 07.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×