Co powinnaś wiedzieć przed depilacją woskiem?

Gładkie nogi to podstawa szczególnie latem. Sposobów depilacji jest kilka. Zobaczcie, co powinnyście wiedzieć przed zdecydowaniem się na usunięcie owłosienia woskiem.

Co powinnaś wiedzieć przed depilacją woskiem?

Co powinnaś wiedzieć przed depilacją woskiem?


Depilację woskiem możemy wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domu. Myślicie, że lepiej udać się do kosmetyczki? Okazuje się, że mniejsze ryzyko zakażenia występuje właśnie w domowym zaciszu. Dzieje się tak, ponieważ same kontrolujemy mycie rąk oraz czystość miejsca, w którym depilacja będzie wykonywana. Poza tym same też odpowiadamy za przyrządy, których używamy - jesteśmy pewne, że coś jest jednorazowe, ewentualnie same coś odkażamy np. alkoholem. Jeżeli jednak mimo wszystko wolicie wybrać usługę w salonie, dokładnie sprawdźcie, czy odpowiada on standardom higienicznym, a w czasie wizyty, kiedy zobaczycie jakieś niedociągnięcia, zawsze możemy zwrócić na nia uwagę i poprosić o np. dezynfekcję narzędzi.

Przed wykonaniem depilacji unikajcie peelingów i innych produktów złuszczających naskórek, ponieważ to wzmaga wrażliwość, która może być trudna do zniesienia podczas usuwania owłosienia. Tego typu zabiegi lepiej wykonać ok. tydzień przed depilacją. Wrażliwość zwiększa się również w trakcie okresu, więc i na to zwróćmy uwagę podczas planowania zastosowania wosku.

Co powinnaś wiedzieć przed depilacją woskiem?

Co powinnaś wiedzieć przed depilacją woskiem?


Jeżeli należycie do osób wybitnie nieodpornych na ból, przed depilacją warto zastosować leć przeciwbólowy, a z kolei po zabiegu pomoże zastosowanie kremu nawilżającego np. na bazie aloesu, a także okłady z lodu.

Bezpośrednio po depilacji woskiem unikajcie siłowni, ponieważ pot wytwarzany na skutek wysiłku fizycznego sprzyja rozprzestrzenianiu się bakterii, które z łatwością przenikają do podrażnionej skóry. Poza tym unikajcie obcisłych ubrań, gdyż te powodują podrażnienia oraz wysypkę. Bezpośrednio po depilacji sięgnijcie po bawełniane, przepuszczające powietrze ubrania.

Jeżeli ok. 24 godz. po depilacji skóra nadal jest obolała, pojawia się ból, ropne zmiany, czy obrzęki, należy natychmiast zgłosić się do lekarza!

Jesteście fankami depilacji woskiem?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 11.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×