Co powoduje siwienie włosów w młodym wieku? Naukowcy już wiedzą cz. 2.

Zobacz, co Twój organizm może sygnalizować poprzez pierwsze srebrne kosmyki!

blondynka-e02fcc2e0cf3b286ae229f2dfdbba5fa_add59352.jpg

Pierwszą część artykułu znajdziesz tutaj

Pierwszy siwy włos na Twojej głowie

Jak się okazuje, prawdziwym sprawcą siwienia w młodym wieku mogą być Toje geny. Jeśli zatem Twoja mama i Twój tata mieli tendencje do szybkiego siwienia, prawdopodobnie również Tobie przypadnie to w udziale

Kolejnym naukowo potwierdzonym czynnikiem, który może przyspieszyć siwienie jest także regularne palenie papierosów. Jeśli zatem od lat jesteś nałogowym palaczem, to nie ma co szukać winnych wokół - prawdopodobnie to właśnie Twój nałóg spowodował u Ciebie przedwczesne pojawienie się srebrnych kosmyków. 


Siwienie a zdrowie

Jak twierdzą specjaliści, wczesne siwienie może także wskazywać na kłopoty z sercem. Nagłe siwienie włosów może być również spowodowane rozwijaniem się w organizmie choroby autoimmunologicznej, w tym schorzeń tarczycy.

Jeśli zatem pomimo młodego wieku zauważysz, że Twoje włosy nagle zaczęły siwieć, warto jak najszybciej pomyśleć o kontakcie z lekarzem i wykonaniu odpowiednich badań, aby sprawdzić swój stan zdrowia.

zdjęcie: iStock  

Zobacz też:


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Sobota 17.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
a stres...?z tego co mi wiadomo on również jest przyczyną siwienia...?
Dodano: 2017-06-27 18:01:39 Zgłoś nadużycie
Anonim
U mnie w rodzinie niestety bardzo szybko pojawiają się siwe włosy, wiec i mnie to nie ominęło :( Przez to bardzo wcześnie musiałam zacząć się farbować i przetestowałam na sobie już wiele farb do włosów. Jak na razie najlepiej sprawdza się Cameleo Omega, jest niedroga, a przy tym ma specjalne serum z olejkami, które pielęgnuje włosy, więc nie narażam ich na zniszczenie spowodowane farbowaniem.
Dodano: 2017-06-26 14:40:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×