Co rysy twarzy mówią o Twoim charakterze?

Dlaczego niektóre osoby wydają nam się sympatyczne, natomiast do innych czujemy dystans? Wszystko zależy od rysów twarzy!

rysytwarzy.jpg

Kiedy widzimy kogoś nieznajomego, nasz mózg zaczyna wysyłać nam sygnały dotyczące charakteru tej osoby. To właśnie mózg odpowiada za to, że niektórzy od razu wydają nam się sympatyczni, a innych wolelibyśmy omijać szerokim łukiem... Jakie cechy charakteru można wyczytać z rysów twarzy?

Na początku zawsze zwracamy uwagę na oczy. Duże i jasne świadczą o ogromnej wrażliwości i przyjacielskim nastawieniu do świata. Małe oczy oznaczają dystans do ludzi. Badania dowodzą, że często jest to wykorzystywane w reklamach- osoby o dużych oczach budzą naszą ufność i są w stanie namówić nas do wielu rzeczy. Co ciekawe, bardzo dobrze kojarzą nam się liczne zmarszczki wokół oczu- zazwyczaj oznaczają one, że ich właściciel jest emocjonalny i lubi się uśmiechać. Równie ważne są brwi- te o prostym kształcie oznaczają chłodne podejście do świata. Wysoko uniesione brwi kojarzą nam się zwykle z ogromnym niezdecydowaniem. Najlepiej reagujemy na brwi opadające w wewnętrznych kącikach- kojarzą nam się z ciepłem i delikatnością.

Oczy nazywamy często zwierciadłem duszy, jednak z innych elementów naszej twarzy również można wyczytać cechy naszego charakteru. W dużym stopniu naszą osobowość zdradzają... usta oraz nos. Duże, czerwone usta należą do gadatliwych, otwartych osób. Wąskie wargi cechują zazwyczaj niezbyt szczere osoby, które nie potrafią znaleźć drugiej połówki i zwykle są nieszczęśliwe. Jeśli chodzi o nos, naukowcy rozróżniają aż 14 kształtów. Prosty nos oznacza rzeczowość i mądrość, orli nos należy do buntowników, natomiast jeśli jesteś posiadaczką zadartego nosa, z pewnością masz duże powodzenie u mężczyzn! Najbardziej nie lubimy rzymskiego nosa, czyli lekko zakrzywionego na grzbiecie. Należy on zazwyczaj do apodyktycznych, surowych osób.

Wychodzi na to, że jeśli masz duże usta i oczy, a do tego zadarty nos, jesteś prawdziwą szczęściarą! 

Zdjęcie: iStock 

ID galerii:688


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 23.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Bzdura
Dodano: 2017-02-23 23:52:21 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×