Co to jest suchy olejek?

"Suchy olejek" - słyszysz nazwę produktu i myślisz, że ktoś się pomylił, bo przecież jedno z drugim wyraźnie się kłóci? Nic bardziej mylnego. Poznaj działanie i zastosowanie tego kosmetyku!

Co to jest suchy olejek?

Co to jest suchy olejek?


Suchy olejek istnieje naprawdę i choć to połączenie słów może dziwnie brzmieć, to jednak istnieją produkty, które jednocześnie są olejkami, a z drugiej strony są suche i możemy je nabyć w coraz większej ilości drogerii. Jedynym mankamentem tego produktu jest dość wysoka cena, jednak warto od razu spojrzeć na jego zalety. Otóż poprzez to, że jest olejkiem, błyskawicznie nawilża skórę, dzięki czemu poprawia komfort funkcjonowania. Podobnie działają inne kosmetyki, np. tradycyjne olejki, czy balsamy do ciała, jednak te zdecydowanie dłużej wsiąkają, przez co są kłopotliwe z aplikacją przed wyjściem do pracy, czy przed położeniem się spać, gdyż grozi to ubrudzeniem odzieży lub pościeli. Suchy olejek działa jak przedstawione produkty, z tą tylko różnicą, że znacznie szybciej się wchłania i ma bardziej intensywne działanie.

Co to jest suchy olejek?

Co to jest suchy olejek?


Olejki od wieków były wykorzystywane przy pielęgnacji ciała, czy włosów, a obecnie przeżywają prawdziwy boom. Zawdzięczają to zapewne swoim niezwykłym właściwościom silnie nawilżającym, wygładzającym i odżywiającym, a ponadto są bardzo wydajne.

Suchy olejek doskonale nadaje się do stosowania zarówno w lecie, jak i zimą, a dodatkowo może służyć jako idealna ozdoba, gdyż ten produkt często zostaje wzbogacony o drobinki, które np. podkreślają wakacyjną opaleniznę, czy nadają skórze blasku, tak pożądanego np. przed wyjściem do klubu.

Jesteście zwolenniczkami suchych olejków i korzystacie z ich właściwości?Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 04.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×