Co to jest trychologia?

Coraz więcej kobiet cierpi z powodu wypadania włosów. Może to być spowodowane różnymi czynnikami: wpływem środowiska, hormonami czy stanem zapalnym w organizmie. Wskutek tych zmian nasze mieszki włosowe wchodzą w stan uśpienia. Jest jednak sposób, by pobudzić je do życia. Nazywa się trychologia.

suche włosy

Co to jest trychologia?

 

Trychologia to nowy rodzaj nauki. Specjaliści z tej branży zajmują się badaniem kondycji naszych włosów, skupiając się przede wszystkim na skórze głowy oraz cebulkach. Trychologia pomaga walczyć z wypadaniem włosów, łysieniem, łuszczycą czy łupieżem.

Jak wygląda badanie? Specjalista poświęca nam około godziny na rozmowę oraz zbadanie skóry głowy za pomocą minikamery. Przez cały ten czas możemy na ekranie obserwować, co widzi i bada trychlog. Specjalista komentuje wszelkie zmiany oraz indywidualnie przygotowuje nam kurację.

Leczenie składa się z czterech etapów: oczyszczania, mycia, odbudowy (rewitalizacji) oraz odżywania. Po trzech miesiącach nasze włosy powinny wrócić do lepszej kondycji. W trakcie leczenia stosuje się produkty trychologiczne, które przygotowywane wyłącznie z naturalnych składników. Zadaniem tych kosmetyków jest głębokie wejście w skórę i strukturę włosa.

Leczenie trychologiczne jest szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych oraz w wielu krajach Europy. Również w Polsce trychologia od niedawna szturmem wchodzi na salony. Z usług tego typu korzysta słynna aktorka Katarzyna Figura.  Dodał(a): Oliwia Siwińska , Poniedziałek 25.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×