Coraz więcej objętości

Chcesz zapomnieć o problemach z przylegającymi do głowy włosami? Pomocą w walce o objętość będą: okrągła szczotka, suszarka do włosów i wałki. Trochę wprawy i każdego dnia możesz wyglądać, jakbyś dopiero wyszła z salonu fryzjerskiego!

Coraz więcej objętości

Włosy długie. Jak osiągnąć taki efekt?

1. Potrzebne ci będą suszarka, termowałki, grzebień do tapirowania, szczotka i lakier do włosów. Umyte kosmyki dobrze wysusz. Nad czołem oddziel pasmo włosów. Naciągnij je pionowo do góry i z odległości około 30 centymetrów spryskaj lakierem.

2. Teraz nawiń polakierowane pasmo na termowałek. Końcówki włosów powinnaś nawinąć starannie, tak by się nie łamały. Łatwiej jest to zrobić, gdy są zwilżone wodą. Pamiętaj też, by mocno naciągać włosy podczas nawijania na wałek. Możesz sobie to ułatwić, posługując się końcówką grzebienia do tapirowania.

3. Kiedy nawiniesz już całe pasmo, popraw ułożenie wałka. Zepnij go klamrą. Dla pewności możesz dodatkowo wpiąć jeszcze spinkę. A wszystko po to, by utrzymać 90-stopniowy kąt między wałkiem a głową.

4. W ten sam sposób nawiń na wałki pozostałe włosy. Zacznij od pasm z przodu, potem nawiń te z tyłu, a jako ostatnie – po bokach głowy. Zaczekaj, aż termowałki wystygną. Czas ich stygnięcia zależy od gęstości włosów. Średnio trwa to około pół godziny.

5. Kiedy termowałki wystygną, zdejmuj każdy równomiernie, jednocześnie rozprostowując kosmyki. Uważaj, by włosy się nie splątały. Delikatnie przeczesz kosmyki szeroką, płaską szczotką. Zrób przedziałek, dłońmi nadaj kształt fryzurze i całość utrwal lakierem.

Włosy krótkie. Jak osiągnąć taki efekt?

1. Umyte włosy osusz ręcznikiem. Rozczesz je, zrób przedziałek. Spryskaj sprejem ułatwiającym układanie. Teraz wysusz włosy suszarką, ale tak, by były lekko wilgotne. Następnie oddziel pasmo włosów przy przedziałku, tuż nad czołem i unieś je na grubej, okrągłej szczotce.

2. Ustaw suszarkę na najwyższą temperaturę. Uniesione na szczotce włosy susz u nasady. Suszarkę trzymaj w odległości około 10 cm od włosów. Pamiętaj, żeby kosmyki na szczotce przez cały czas były naciągnięte.

3. Teraz przesuń szczotkę do góry, cały czas mocno naciągając włosy. Susz je od spodu. Kiedy poczujesz na skórze intensywne ciepło, przełącz suszarkę na zimny strumień powietrza. Pozostaw go tak długo, aż modelowany kosmyk wraz ze szczotką będą zimne. Powtarzaj czynność z każdym następnym kosmykiem.

4. Aby odpowiednio unieść włosy z tyłu głowy, poszczególne pasma nawijaj na szczotkę, zaczynając od końcówek włosów i zwijając je do nasady. Następnie susz je w taki sam sposób, jak włosy z przodu głowy.

5. By zakończyć układanie fryzury, nawijaj na szczotkę same końcówki włosów i susz je, kierując strumień powietrza od nasady do dołu. Dzięki temu  kierunkowi powietrze zamknie otoczkę włosa, dodając mu blasku. Na koniec bardzo delikatnie wetrzyj we włosy niewielką ilość żelu, nadając kształt fryzurze.


Dodał(a): Edyta Zlomaniec , Środa 26.10.2011 (aktualizacja: 2011-10-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
rendus
Piękna fryzurka, ale chyba z moich włosów takiej nie wyczaruję
Dodano: 2011-10-30 21:07:31 Zgłoś nadużycie
paula2509
też mam gęste włosy
Dodano: 2011-10-27 15:27:27 Zgłoś nadużycie
migotka
jaka szałowa fryzurka na zdjęciu:)
Dodano: 2011-10-26 10:09:35 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×