Czaruj uśmiechem

Piękne, olśniewające zęby to nasza wizytówka. Zapoznaj się z naszymi poradami, jak uzyskać czarujący uśmiech.

Czaruj uśmiechem

Czaruj uśmiechem


Czarujący uśmiech poprawia nasz komfort psychiczny i przyciąga uwagę płci przeciwnej. Jednak wiele osób ma problem z nieestetycznym wyglądem zębów i często nie wiedzą jak sobie z nim poradzić.

W pielęgnacji zdrowego uśmiechu kluczową rolę odgrywa systematyczność. Dobre nawyki higieniczne pozwalają nam chronić się przed próchnicą oraz chorobami dziąseł. Niestety nie każdy wie jak prawidłowo dbać o jamę ustną.

Najpierw skupmy się na myciu zębów, które powinno trwać minimum trzy minuty. Do tej czynności najlepiej wybrać szczoteczkę posiadającą miękkie włosie, gdyż nią nie uszkodzimy zębów ani dziąseł. Przed myciem zębów nie moczmy jej, gdyż wtedy rozcieńczamy cenne składniki pasty. Poza tym pamiętajmy, że szczoteczkę należy wymienić co najmniej raz na trzy miesiące.

Samo mycie zębów nie wystarczy! Szczoteczka nie usunie wszystkich resztek jedzenia, które znajdują się w szczelinach międzyzębowych. W takich sytuacjach z pomocą przyjdzie nitka dentystyczna!

Dostanie się do trudno dostępnych miejsc między zębami ułatwią także płukanki, które działają antybakteryjnie. Możemy posłużyć się gotowymi preparatami dostępnymi w aptekach i drogeriach, jak również płukankami z ziół, np. szałwii.

Czaruj uśmiechem

Czaruj uśmiechem


W celu poprawienia jasności zębów możemy udać się na zabieg wybielający do gabinetu stomatologicznego, stosować pasty wybielające, lub skorzystać z domowych sposobów, jak np. żucie suszonej żurawiny, która zawiera związki roślinne chroniące zęby przed tworzeniem się na nich osadów ze spożywanych posiłków. Z pomocą przyjdą także truskawki. Wystarczy, że rozgnieciemy truskawkę, dodamy pół łyżeczki sody oczyszczonej i taką mieszanką będziemy nacierali zęby przez około 5 minut.

Poza tym unikajmy potraw oraz napojów, które powodują przebarwienia płytki zębowej. Należą do nich przede wszystkim kawa, herbata, czerwone wino. Warto sięgnąć po jasne zamienniki, czyli np. szampana za czerwone wino, czy mrożoną kawę zamiast espresso.

Nie jesteśmy w stanie samodzielnie dokładnie wyczyścić całej powierzchni zębów. Powoduje to osadzanie się płytki nazębnej, która po jakimś czasie ulega przekształceniu w kamień nazębny, który prowadzi do zapaleń dziąseł i przyzębia, poza tym nasze zęby wydają się ciemniejsze! Z pomocą przyjdzie nam wizyta u stomatologa, który wykona profesjonalny zabieg higieniczny, podczas którego usunie kamień. Zabieg ten należy powtarzać ok. raz na pół roku.

Nasz uśmiech rozświetlą i rozjaśnią kosmetyki do ust na bazie błękitnego pigmentu!


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 22.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
103kobieta
Najlepsza metoda na białe zęby to moim zdaniem wybialenie, a potem dbanie, dbanie i jeszcze raz dbanie. Ja płaciłam za wybielanie w Candeo ok. 500 zł, co jest stosunkowo niską ceną za nie, ale teraz naprawdę staram się, żeby efekt utrzymał się jak najdłuzej.
Dodano: 2013-10-22 11:45:59 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×