Czas na relaks: masaż stóp

Większość z nas lubi masaż, który jest doskonałym sposobem na relaks, odprężenie całego ciała. Przedstawiamy Wam sposób wykonania masażu stóp, który przyniesie ulgę po całym dniu. Sprawdźcie koniecznie!

Czas na relaks: masaż stóp

Czas na relaks: masaż stópWykonanie masażu kojarzy się Wam tylko z profesjonalną usługą? Nic bardziej mylnego. Same możecie zrobić masaż swoich stóp, który Was odpręży, wyciszy, przyniesie ulgę po ciężkim dniu.

Za sprawą masażu poprawimy krążenie krwi oraz przemianę materii, a z naszego organizmu szybciej zostaną usunięte toksyny.

Warto zaznaczyć, że masaż stóp możemy wykonać w domowym zaciszu same sobie, lub np. bliskiej osobie.

Przedstawiamy Wam sposób, jak wykonać taki masaż.

Na początek stopy wymocz w ciepłej wodzie z solą, dzięki czemu stopy będą mniej napięte. Następnie je osusz i natrzyj oliwką lub kremem.


Czas na relaks: masaż stóp

Czas na relaks: masaż stópZaczynamy od masażu obszaru od kostki do kolana. Uciski na łydkę skutecznie przyniosą ulgę. Kolejnym etapem powinno być rozluźnienie stopy, które uzyskasz poprzez jej wykręcanie na różne kierunki obiema rękami oraz delikatne pociągnięcie każdego palca oddzielnie.

Potem przechodzimy do masażu palców, który wykonujemy kciukiem i palcem wskazującym. Każdego palca u stopy obejmuj po kolei począwszy od palucha i masuj je od spodu, z boku, wierzchu. Następnie przejdź do masażu zewnętrznych i wewnętrznych krawędzi stopy, od pięty po palucha. Rób to ruchami kolistymi.

Kolejno kciukami masuj śródstopie w kierunku od palców po staw skokowy. Przejdź do masażu przestrzeni pomiędzy piętą, a kostkami wewnętrznymi, potem zewnętrznymi. Uciskaj piętę. Na koniec delikatnie gładź nogę na przestrzeni od kostki do kolana.

Zabieg powinien trwać ok. 20 min. Pamiętajmy, że możemy po nim być rozleniwieni, więc najlepiej go wykonywać wieczorem.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 21.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×