Czego należy unikać po depilacji woskiem?

Zastanawiacie się nad zastosowaniem depilacji woskiem, a może już jesteście jej fankami, ale niekiedy po jej wykonaniu pojawia się np. uczulenie? Zobaczcie, czego nie należy po niej robić.

depilacja woskiem.jpg

Wiele kobiet decyduje się na depilację woskiem, ponieważ choć bywa bolesna, to jej efekty utrzymują się dużo dłużej od np. depilacji maszynką do golenia. Bywa jednak, że bezpośrednio po wykonanym zabiegu pojawiają się niemiłe dolegliwości. Dzieje się tak, ponieważ są czynności, których nie należy wykonywać bezpośrednio po depilacji.

Oto kilka porad:

Unikaj słońca


Podczas depilacji woskiem usuwasz górne warstwy skóry, przez co zwiększa się jej wrażliwość na słońce, a co za tym idzie, większe prawdopodobieństwo wystąpienia poparzenia słonecznego.

Nie korzystaj z sauny


Po depilacji lepiej unikać miejsc, gdzie jest bardzo ciepło, ponieważ może dojść do poparzenia.

Zobaczcie także: TOP 8: Te nowości kosmetyczne pokochałyśmy we wrześniu


Syntetycznych tkanin


Syntetyki i zbyt obcisłe modele to wrogowie skóry po depilacji. Najlepiej nosić bawełniane, luźne ubrania, dzięki którym skóra będzie oddychała. Jeżeli wykonywałyście depilację okolic bikini, lepiej unikać także stringów.

Zobaczcie także: Jaką glinkę zastosować do cery naczynkowej?

Zrezygnuj seksu


To może się wydawać nielogiczne, ponieważ często depilujemy się właśnie przed seksem, ale lekarze zalecają, aby przez 48 godzin od zabiegu powstrzymać się od współżycia, ponieważ to jest właśnie czas, w którym podrażniona skóra jest najbardziej podatna na bakterie, które mogą doprowadzić do powstania infekcji.Zobaczcie także:Foto: Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 22.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×