Często się denerwujesz? Zobacz, jak stres wpływa na Twoją urodę! Cz. 2.

Dlaczego musisz przestać się tak stresować? Aby nie stracić urody! Zobacz, co się dzieje, gdy nadmiernie się denerwujesz!

stressfulllife2mainnaimmain.jpg

Pierwszą część artykułu znajdziesz tutaj. Jakie jeszcze przypadłości może wywoływać nadmierny stres? 

Łuszczyca

To choroba, która jest potęgowana przez stres. Co więcej, pierwsze symptomy tego schorzenia mogą pojawić nawet pod wpływem stresogennego wydarzenia życiowego. 

Dodajmy, że na łuszczycę często cierpią poddawani ciągłej ocenie i presji środowiska, celebryci. Jedną z gwiazd, która otwarcie mówi o swoich problemach z łuszczycą jest Kim Kardashian. 

Celebrytka wyznała, że problemy z utrzymaniem skóry bez śladu łuszczycy, w okresach wzmożonego stresu są bardzo trudne


Oznaki przyspieszonego starzenia 

Nie od dziś wiadomo, że stres przyspiesza powstawanie zmarszczek oraz powoduje szybsze siwienie włosów. Obecnie zdarza się, że zmarszczki, bruzdy oraz siwe włosy mają już dwudziestokilkulatki. 

Może to być odpowiedź organizmu na sytuacje stresogenne? Niektórzy sądzą, że dokładnie tak jest. Często, choć nawet nie czujemy jak bardzo przeżywamy dane sytuacje, nasz organizm próbuje sobie z nimi poradzić, niejako, bez naszego świadomego udziału. Tym tematem zajmuje się między innymi ruch Recall Healing, który na wszelkiego typu schorzenia i dolegliwości patrzy właśnie przez pryzmat ludzkiej podświadomości oraz w ujęciu holistycznym. 


Wypadające włosy

Nadmierny stres może też powodować wypadanie włosów, a w skrajnych przypadkach, ze względu na wahania hormonów, nawet łysienie i to w przypadku kobiet. Aby nie doprowadzić się do takiego stanu, warto postawić na konstruktywny odpoczynek od pracy, redukcję stresu, zdrową dietę oraz, ewentualnie,  suplementację wzmacniającą organizm. 

zdjęcie: iStock 

Zobacz też:

Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Środa 31.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Mi jak mam dużo stresu zaczynają wypadać włosy i cera się robi taka ziemista. Teraz zacżełam brać destresan w takich stresujących okresach i jest lepiej
Dodano: 2017-07-27 17:12:01 Zgłoś nadużycie
Anonim
Kiedy miałam stres przez pracę a potem do tego doszły jeszcze problemy rodzinne to rzeczywiście , włosy i paznokcie miałam w kiepskiej formie. Potem zaczęłam łykać na spokój nervomix forte, po nim byłam spokojniejsza, nie czułam lęku, obaw itp. Na szczęście po problemach wszystko wróciło do normy.
Dodano: 2017-06-17 13:51:45 Zgłoś nadużycie
Sfira
Eh, żeby to chciało być takie proste :(
Dodano: 2017-05-31 11:06:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×