Czy będzie można odtworzyć zapach... zmarłego?

Czy w ten sposób zmaleje ból po stracie bliskiej osoby?

Czy będzie można odtworzyć zapach... zmarłego

Zapach zmarłego? Zapewne wiele z was przeciera oczy ze zdziwienia i od razu ma skojarzenia z filmem "Pachnidło", lecz to wcale nie żart. Francuscy naukowcy postanowili, że będą tworzyć właśnie takie pamiątki po bliskich zmarłych. Ich oferta ma trafić na rynek już we wrześniu tego roku.

Na co dzień bardzo mocno zwracamy uwagę na perfumy i mówimy, że konkretny zapach pasuje do danej osoby. Potem często kojarzymy daną woń z bliską nam osobą. Zapach to też nie tylko perfumy. Składa się na niego także aromat skóry, jaki ktoś wytwarza.

Naukowcy z Francji odkryli, jak sporządzić ekstrakt rekonstruując przy tym molekuły w formie perfum. Wykorzystują oni do tego ubrania, które należały do zmarłego.

Skąd taki pomysł?

Jedna z badaczek, Katii Apaletegui widziała, jak jej matka cierpi po zmarłym mężu. Jej sposobem na ukojenie bólu było m.in. wtulanie się w rzeczy, w których chodził jej małżonek. To właśnie wtedy badaczka postanowiła rozpocząć pracę nad utworzeniem ekstraktu z zapachu zmarłego. Doświadczenia były prowadzone na Uniwersytecie Havre i po latach badań udało się odkryć metodę, która pozwala na odtworzenie aromatu zmarłej osoby. Jego tworzenie trwa ok. 4 dni, a koszt perfum ma wynosić ok. 600 dolarów.

Zobaczcie także: 4 sposoby na przedłużenie trwałości perfum

Jak sądzicie, czy perfumy pomogą złagodzić ból po zmarłym, czy może wręcz wydłużą okres pogodzenia się z jego odejściem?Zobaczcie także:Źródło: Inventorspot/ MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Anka P. , Środa 29.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×