Czy kobieta, która karmi piersią może farbować włosy?

Kolejny tekst z serii - co można, a czego nie karmiącej mamie. Tym razem kilka słów o farbowaniu włosów.

karmienie-piersia-farbowanie-wlosow.jpgJeśli karmisz piersią i wcześniej, jeszcze przed ciążą często farbowałaś włosy albo nigdy wcześniej nie stosowałaś koloryzacji, ale ostatnio stwierdziłaś, że czas zacząć, to na pewno zastanawiasz się, czy kobiety karmiące piersią mogą sobie pozwolić na takie zabiegi na włosach. Wydawałoby się, że nie ma żadnego związku między mlekiem a fryzjerskimi eksperymentami, ale ostatnio wokół karmienia piersią pojawia się tak wiele mitów, że lepiej czasami sprawdzić wszystko dwa razy. W końcu chodzi o zdrowie dziecka. 

 Zobacz też: Jaka czekolada jest najlepsza dla kobiety, która karmi piersią?

1. FARBOWANIE WŁOSÓW A KARMIENIE PIERSIĄ

Okazuje się, że - ze względu na dziecko i laktację - nie ma przeciwskazań do tego, żebyś mogła farbować włosy. Zaleca się jednak farby, które nie zawierają amoniaku. W końcu Twoje dziecko będzie miało ciągły kontakt z Twoją skórą i włosami. Postaraj się stosować jak najmniej środków chemicznych, dla dobra swojego maleństwa. Ta sama zasada obowiązuje też matki, które nie karmią piersią, bowiem nie ma związku między produkcją mleka a farbowaniem włosów. Bardziej chodzi o kontakt - skóra-skóra. 

Zobacz też: Przeziębienie a karmienie piersią - co jeśli Cię dopadnie?

2. DLACZEGO KOBIETA, KTÓRA KARMI PIERSIĄ NIE POWINNA FARBOWAĆ WŁOSÓW W DOMU?

Kobiety, które karmią piersią lepiej żeby nie farbowały włosów same w domu, a zamiast tego - oddały się w ręce specjalisty. Może się bowiem okazać, że farba nie będzie tak łatwo nakładała się na włosy, może też wam wyjść inny kolor niż się spodziewałyście (nawet jeśli przed ciążą stosowałyście ten sam odcień). Wszystko to za sprawą hormonów, które, o czym często zapominamy, mają też wpływ na włosy.

Poza tym, ze względu na dziecko, lepiej wybrać się do salonu, pozostawiając maleństwo pod dobrą opieką w domu, choćby po to, żeby nie musiało wdychać oparów z farb, które powstaną, jeśli zdecydujecie się eksperymentować na włosach we własnym mieszkaniu. 

Zobacz też: Jak pobudzić laktację?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 03.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×