Czy kolorowe lakiery uszkadzają płytkę paznokci?

Czy to prawda, że kolor lakieru, może wpływać szkodliwie na płytkę paznokcia?

Czy kolorowe lakiery uszkadzają płytkę paznokci?

Czy kolorowe lakiery uszkadzają płytkę paznokci?


Dzisiaj nie wyobrażamy sobie pełnej stylizacji bez modnie podkreślonych paznokci. Tym bardziej, że w każdym sezonie jest kilka opcji kolorystycznych do wyboru. Kiedyś twierdzono, że ciemne lakiery głównie w odcieniach czerwieni mają negatywny wpływ na płytkę paznokciową, bo barwiły ją na żółto. 

Sam kolor nie do końca wpływa na stan płytki paznokciowej. Wszystko zależy od składu lakieru, którym przed zakupem powinnyśmy się bacznie przyjrzeć. Polecam lakiery, które nie zawierają związków szkodliwych nie tylko dla samych paznokci, ale też dla całego organizmu.

Kliknij i poznaj makijażowy trend na jesień: połyskujące powieki!

Proponuję szukać lakierów pozbawionych związków klasyfikowanych jako niebezpieczne dla zdrowia, które w określonych ilościach są dostępne w lakierach. Do nich zalicza się: formaldehydy i żywice formaldehydowe  – odpowiedzialnych za żółknięcie płytki paznokciowej oraz toluen.

Więcej na temat technik oraz rodzajów makijaży przeczytasz tutaj!


Uwaga na ftalany, które są zakazane w UE, ale używane w lakierach produkowanych w USA. Aby zmniejszyć ryzyko niekorzystnego oddziaływania lakieru do paznokci należy robić przerwy w jego stosowaniu i korzystać z tych bezpiecznych, które zapewniają „oddychanie” płytki paznokciowej lub zawierają duże związki mineralne. Cena też powinna być dla nas wskaźnikiem. Te droższe są produkowane z użyciem bezpieczniejszych komponentów.

Chcesz odświeżyć swój make up? Zobacz jak zrobić to szybko i skutecznie!

Aleksanda Jaskowiec GOSH.JPG

Ekspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACE

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 12.04.2013 (aktualizacja: 2013-04-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×