Czy księżyc wpływa na nasz wygląd?

Wydaje się Wam obojętne kiedy wykonacie dany zabieg? Lepiej spójrzcie w niebo i zastanówcie się czy tego nie przełożyć na inny termin.

Czy księżyc wpływa na nasz wygląd?

Czy księżyc wpływa na nasz wygląd?


Zapewne większości z Was znana jest teoria, że w zależności od fazy księżyca możemy począć chłopczyka albo dziewczynkę, lecz czy wiecie, że wpływa on także na stan naszej skóry i nie tylko?

Jeżeli niebo jest czyste i nie ma na nim księżyca, wtedy też jest najlepszy czas na oczyszczanie organizmu, wszelkiego rodzaju zabiegi oraz głodówki. Kiedy z kolei księżyc króluje w pełni, nasze włosy są mniej podatne na układanie, a cera staje się niezwykle wrażliwa na wszelkie zabiegi. Wtedy też dużo bardziej odczuwamy stres i zmęczenie, dlatego z pomocą przyjdzie nam aromatyczna kąpiel, albo seks, na który nota bene mamy zwiększoną ochotę.

Kiedy księżyc zanika, to dobry czas na rozpoczęcie odchudzania, ponieważ to właśnie wtedy zobaczymy największe efekty. Skuteczne okażą się także ćwiczenia modelujące ciało, bo w tej fazie księżyca mięśnie najlepiej reagują. Podobnie rzecz się ma z wszelkimi zabiegami antycellulitowymi. To też idealny okres na wykonanie depilacji - zwłaszcza woskiem - ponieważ skóra będzie mniej boleć, a owłosienie nie pojawi się tak szybko, tak jak skórki przy paznokciach, więc wykonajcie również manicure. To również doskonały czas na zrobienie zabiegów na twarz, zwłaszcza tych oczyszczających, które poprawią mikrokrążenie.

Czy księżyc wpływa na nasz wygląd?

Czy księżyc wpływa na nasz wygląd?


Faza powiększania się księżyca to nie do końca dla nas dobry czas. To właśnie wtedy może nam przybyć kilogramów, a ciało może wydawać się spuchnięte. Jeżeli jednak mowa o wzroście, to warto zainwestować w wizytę u fryzjera, ponieważ włosy wtedy szybciej się zregenerują, odrosną i najlepiej wchłoną substancje z wszelkich odżywek, ale to z kolei tyczy się również owłosienia w innych częściach ciała, więc lepiej zrezygnować z depilacji. Wtedy też warto odżywić i zregenerować skórę.

Zauważyłyście różnice w swoim ciele w zależności od faz księżyca?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 21.08.2014 (aktualizacja: 2014-08-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×