Czy mężczyźni naprawdę lubią duże pupy?

Panuje przekonanie, że mężczyźni lubią nie tylko spore biusty, ale także duże pupy. Naukowcy postanowili zbadać to zjawisko i dowiedzieć się, czy faktycznie wielkość kobiecego tyłu ma znaczenie. Zobaczcie co odkryli!

kobieta w szortach.jpg

Czy mężczyźni naprawdę lubią duże pupy?

 

Każdy mężczyzna ma swój typ. Od lat jednak próbuje się określać co w kobiecym wyglądzie pociąga panów najbardziej. Najczęściej wymieniane części ciała to oczywiście biust i... damska pupa.

Powrót mody na figurę z dużą pupą z pewnością po części zawdzięczamy światowej celebrytce Kim Kardashian, która stała się ikoną naszych czasów, promującą taki właśnie typ figury. Czy jednak naprawdę to wielkość naszej pupy ma znacznie?

Zobacz też: IDEAŁ KOBIECEJ SYLWETKI - JAK ZMIENIAŁ SIĘ PRZEZ WIEKI? 

Naukowcy z Uniwersytecie Bilkent twierdzą, że w fascynacji tym typem figury wcale nie chodzi o wielkość pupy, a o krzywiznę kręgosłupa jaka się rysuje przy takiej sylwetce. Naukowcy pokazali 300 kobietom zdjęcia, na których widniały kobiece sylwetki mające różny stopień krzywizny kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i poproszono, o określenie tych, które wydają się najbardziej atrakcyjne. Okazało się także, że większość mężczyzn za najatrakcyjniejsze uznali kobiety mające kręgosłup wykrzywionym o 45,5 stopni. 

 

Choć wydawać się może, że zauważenie tego faktu przez panów, którzy nie są specjalnie spostrzegawczy, jest niemożliwe, jednak wyłapanie tego faktu uwarunkowane jest przez naturę, bowiem kobiety o większej krzywiźnie uchodzą w męskiej świadomości za bardziej płodne. 

- Przodkinie kobiet, które posiadają taki stopień krzywizny lędźwiowej, były w stanie zachodzić w wiele ciąż nie obciążając się przy tym niebezpiecznie. Wykazywały zmniejszone ryzyko uszkodzenia rdzenia. - tłumaczy dr David Lewis, psycholog z Uniwersytetu Bilkent.

Czy zatem w dużej pupie wcale nie chodzi o jej wielkość, a o krzywy kręgosłup? W świetle tych badań, bardzo prawdopodobne. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 12.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×