Czy można się uzależnić od balsamu do ust?

Pytanie wydaje się zabawne, ale czy naprawdę nie zdarzyło się Wam, że kiedy zaczęłyście używać jednej pomadki co chwila musiałyście ponawiać aplikację, ponieważ usta wydawały się suche? Sprawdźcie co mogło być tego przyczyną. Uzależnienie?

Czy można się uzależnić od balsamu do ust

Czy można się uzależnić od balsamu do ust


Szczególnie zimą częściej odczuwamy suchość ust, co jest spowodowane warunkami atmosferycznymi, przebywaniem w ogrzewanych pomieszczeniach, czy braniem długich, gorących kąpieli, ale może być to również skutek zbyt małego nawilżania organizmu. W wyniku tych czynników usta cierpią najbardziej, ponieważ nie posiadają gruczołów łojowych.

Oczywiście dla wielu ratunkiem okazują się balsamy i pomadki ochronne do ust, lecz bywa i tak, iż mamy wrażenie, że te już nie działają, przez co pojawia się myśl, że może nasze usta uzależniły się od nich.
Otóż powód jest inny. Wiele z tych kosmetyków zawiera alergeny, które podrażniają usta i powodują ich przesuszenie. Część z nich ma w swoim składzie także chłodzący mentol, czy barwniki, lub środki przesuszające naskórek, których spis znajdziesz TUTAJ, przez co zamiast łagodzić usta, te ciągle wydają się być podrażnione, wymagać nawilżenia i koło się zamyka.

Najlepiej wybierać pomadki, które w swoim składzie będą miały naturalne olejki, np. kokosowy. Warto zwrócić uwagę także na dobrze nam znaną wazelinę.


Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 01.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Ja się uzależniłam, od pomadki Lip Care z Bella, ale w tym pozytywnym znaczeniu;)
Dodano: 2014-12-07 19:37:14 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×