Czy odżywki obciążają włosy?

Idealna odżywka do włosów to taka, która zwalcza i leczy przyczynę dolegliwości włosów, a nie tylko maskuje problem, z jakim się borykają.


Czy odżywki obciążają włosy?

Czy odżywki obciążają włosy?Przy podstawowej pielęgnacji włosów musimy trzymać się jednej kluczowej kwestii, a jest nią mianowicie odpowiednie dopasowanie produktu do rodzaju włosów, tzn. dobór szamponu oraz odżywki idealnej, która zaspokoi wszystkie potrzeby włosów na daną chwilę.

Często jeden preparat odżywiający włosy nie jest w stanie poprawić ich wyglądu w sposób radykalny (np. odbudować włosy silnie zniszczone). W takich sytuacjach konieczne jest naprzemiennie stosowanie rożnego rodzaju odżywek, specjalistycznych masek, balsamów pielęgnacyjnych oraz poddania się specjalistycznym zabiegom pielęgnacyjnym w salonach fryzjerskich.

Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury!

Pragnę zaznaczyć, iż włosy nie lubią monotonii, dlatego warto zwracać uwagę na skład kosmetyków do włosów, zapewniając im różnorodność substancji odżywczych. Odżywki do włosów to po szamponie najpopularniejsze preparaty do pielęgnacji włosów. Odżywkę aplikujemy po umyciu na kilka minut na osuszone ręcznikiem włosy. Odżywki działają na powierzchni włosów, wygładzając szorstkie łuski każdego z nich.

Kliknij i poznaj modne fryzury ślubne na 2013 rok!

Odpowiednio dobrane odżywki nie obciążają włosów, dlatego powinno stosować się je po każdym myciu głowy. Preparaty tego typu stanowią idealne rozwiązanie dla pań, które ciągle się śpieszą i nie mają czasu na rytuały kosmetyczne. Zaletą odżywki jest przede wszystkim szybkość działania oraz łatwość użytkowania. Odżywka do włosów jest profilaktyczną formą dbania o włosy, dlatego kosmetyk ten powinien mieć w łazience każdy, komu zależy na zdrowych włosach oraz ładnym wyglądzie swojej fryzury.


ID galerii:988

Dariusz Degowski

Ekspert MilionKobiet.pl
Dariusz Degowski, mistrz Europy, brązowy medalista mistrzostw świata
Stylista GOLDWELL, Salon Fryzjerstwa Artystycznego Dariusz Degowski z Gdańska

Fot. Łukasz OstalskiDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 12.03.2013 (aktualizacja: 2013-03-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
zulka
Czasem jest trudno odbudować swoje włosy po zabiegach chemicznych dlatego warto zasięgnąć informacji przy zakupie kosmetyków do włosów bo tak jak napisaliście w tekście dobry dobór jest bardzo ważny by zadziałało na nasze włosy we właściwy sposób.
Dodano: 2013-03-13 09:12:26 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×