Czy perfumy szkodzą włosom?

Odpowiadając na to pytanie, muszę powiedzieć, że miło kojarzy mi się ten fakt – czasem podczas strzyżenia czuję delikatną nutę perfum na włosach mojej klientki. To bardzo przyjemne, kiedy już nawet po umyciu włosy zachowują jeszcze troszkę zapachu po perfumach. Sam muszę przyznać, że kiedy używam perfum, zdarza mi się psiknąć odrobinę w kierunku włosów.

Czy perfumy szkodzą włosom?

Czy perfumy szkodzą włosom?
Przeczytałem kiedyś informację, że między innymi właśnie na włosach perfumy pachną najciekawiej. Podobno jest to spowodowane tym, że głowa ma odrobinę większą temperaturę niż reszta ciała i to może wpływać na intensywność zapachu. Nigdy natomiast nie zastanawiałem się, czy perfumy mogą źle wpłynąć na włosy – do dziś.

Kliknij i poznaj modne fryzury ślubne na 2013 rok!

W poszukiwaniu odpowiedzi przewertowałem wiele stron i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi potwierdzonej badaniami i dowodami. Posłużę się moją zdroworozsądkową analizą.

Głównym składnikiem perfum są substancje zapachowe pochodzące ze świata roślinnego. Czasem do wytwarzania perfum są one uzyskiwane syntetycznie, ale nie ma żadnych dowodów na to, że mogą szkodzić włosom. Są przecież przeznaczone do stosowania na skórę, która również mogłaby ulegać podrażnieniu gdyby były szkodliwe. Poza wymienionymi powyżej cząstkami perfum, w ich skład wchodzą również składniki zwierzęce, takie jak: piżmo, ambra , cybet czy kastoreum.

Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury!


I tutaj również brak dowodów na to, że mogą one szkodzić włosom. Jedyny składnik, który według mnie może budzić podejrzenia, to alkohol. Uspokoję jednak od razu, że wiele kosmetyków do włosów go zawiera, jednak służy on w nich jako konserwant, a jego zawartość jest tak niewielka, że zaraz po wydostaniu się z opakowania zwyczajnie się ulatnia.
Wniosek jest taki, że perfumy nie szkodzą włosom.

ID galerii:1166


Krzysztof Kulesza


Ekspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
Stylista KMS California, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia
Foto: Basia LubczańskaDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 25.03.2013 (aktualizacja: 2013-03-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×