Czy prysznic raz dziennie to zbyt często?

Wydawać by się mogło, że sprawa mycia się jest oczywista. Ostatnio można było w internecie przeczytać, że wcale nie powinniśmy tego robić codziennie dla dobra naszej skóry. Jaka jest zatem prawda?

codzienny prysznic.jpg

Czy prysznic raz dziennie to zbyt często?

Mycie się to rzecz oczywista. Każdy z nas wie, że trzeba to robić. Tylko jak często? Choć dywagacje na ten temat mogą się wydać czymś dziwnym, to jednak warto zapoznać się z paroma faktami, by móc lepiej o siebie dbać. 

Zobacz też: TWÓJ NIEZBĘDNIK CODZIENNEJ PIELĘGNACJI 

Ostatnio w internecie pojawiły się artykuły na temat tego, że codzienny prysznic niekoniecznie jest dla nas korzystny. Choć nasze społeczeństwo przyzwyczajone jest do częstego mycia, może to zaburzać naturalną barierę ochronną naszej skóry i sprawiać, że jest ona bardziej narażona na szkodliwe czynniki zewnętrzne. To może prowadzić do wysuszenia, podrażnienia skóry, wystąpienia na niej trądziku, zaczerwienień i innych efektów, których z pewnością nie chcemy.

Powstaje zatem pytanie - jak często powinniśmy się myć, by nie szkodzić wrażliwej skórze, a mimo to czuć się czystym?

 

Okazuje się, że częstotliwość prysznica zależy od kilku czynników. Jeśli mamy intensywną pracę, żyjemy w klimacie wilgotnym i gorącym lub codziennie trenujemy mocno się przy tym pocąc powinniśmy się jednak myć stosunkowo często, czyli przynajmniej raz dziennie.  Jeżeli jednak nie prowadzimy aktywnego trybu życia, może być tak, że prysznic raz na 2 albo nawet na 3 dni będzie dla nas wystarczający. Zdziwieni?

Jednak okazuje się, że tak naprawdę znacznie ważniejsze jest to w jaki sposób się myjemy, a nie jak często to robimy.

- Dobry prysznic jest znacznie ważniejszy niż częsty. Unikajmy szorstkich mydeł, które niszczą naszą naturalną barierę, usuwają dobre oleje z naszej skóry. Co ważne, do mycia używajmy letniej wody i nawilżajmy naszą skórę. - mówi dermatolog  Monika G. Kiripolsky.

Zobacz też: POZNAJ SKUTECZNY SPOSÓB NA SUCHĄ I MATOWĄ SKÓRĘ 

Zagadka została zatem rozwiązana. Codzienne mycie się wcale nie musi nam szkodzić jeśli faktycznie, ze względu na nasz tryb życia, nasze ciało tego potrzebuje. Jednak znacznie większą uwagę powinniśmy zwrócić na to w jaki sposób się myjemy, a nie jak często to robimy.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 06.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
blodka
Nie wyobrażam obie, żebym miala się nie myć codziennie. Jakoś nie umiałabym położyć się do łóżka bez wcześniejszego prysznica.
Dodano: 2015-03-07 17:39:31 Zgłoś nadużycie
Anonim
Mój Tobiaszek myje się tylko w soboty i mi to nie przeszkadza!
Dodano: 2015-03-06 18:08:44 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Infekcje jamy ustnej

    Infekcje jamy ustnej

    Ból, swędzenie czy pieczenie to jedne z objawów chorób jamy ustnej, które często lekceważymy. Sprawdź, do czego może doprowadzić nieodpowiednia higiena! czytaj więcej