Czy utrwalacze makijażu szkodzą?

Chciałabyś utrwalić swój makijaż, ale zastanawiasz się nad szkodliwością specjalistycznych produktów? Zobacz, co na ten temat mówi nasz ekspert!

Czy utrwalacze makijażu szkodzą?

Czy utrwalacze makijażu szkodzą?


Przy każdym makijażu niezależnie, czy będzie on dzienny czy okazjonalny trwałość jest bardzo ważnym aspektem, ale nie każda technika utrwalania nadaje się do każdego rodzaju makijażu, choćby ze względu na działanie na skórę.

Najpopularniejszą i najbardziej rozpowszechnioną techniką utrwalania makijażu jest stosowanie bazy pod makijaż, która dodatkowo wygładza powierzchnię skóry, może ujednolicać zaczerwienienia lub inne defekty skórne. Powinna być dopasowana pod kątem rodzaju cery, rodzaju makijażu i końcowego efektu. Najczęściej stosowany w bazach jest silikon, który tworzy okluzyjny płaszcz, nie przepuszczając wilgoci, co sprawia, że makijaż jest trwały, a zmarszczki spłycone. Natomiast nadmierne stosowanie silikonów może powodować efekt przesuszenia skóry i zszarzały koloryt.

Innym rodzajem utrwalacza jest nakładany po podkładzie puder fiksujący, który sprawia, że skóra staje się matowa, a makijaż może stać się odporny na wodę. Warto jednak zwrócić uwagę na skład i wystrzegać się soli aluminium, która może powodować podrażnienie oraz talku przyczyniającego się do przesuszania skóry. Raczej polecam wybierać te, które w składzie zawierają dobroczynną dla skóry krzemionkę.

Czy utrwalacze makijażu szkodzą?

Czy utrwalacze makijażu szkodzą?


Uwaga techniczna jeżeli wykonujecie zdjęcie raczej ostrożnie stosujcie pudry, które zawierają tlenek żelaza i tytanu, ponieważ mogą one rozjaśniać skórę, a nałożone pod oczami mogą pozostawić widoczne smugi. Do zadań specjalnych - do utrwalania makijażu okolicznościowego służy spray fiksujący. Jego działanie jest imponujące, zwłaszcza widoczne i doceniane przez posiadaczki mieszanej i tłustej cery, gdyż skutecznie absorbuje sebum. Produkt ten  nadaje matowy wygląd cery i zapewnia trwałość makijażu nawet do 12 h. Ale coś za coś. Jest on najczęściej tworzony na bazie alkoholu, który narusza warstwę wodno - lipidową skóry i może przyczynić się do jej przesuszenia. Dlatego należy go stosować tylko na wielkie wyjścia.

Aleksanda Jaskowiec GOSH.JPG


Aleksandra Jaśkowiec
Product Trainer GOSH COSMETICS i LUMENE FINLAND
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 14.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×