Czy zagęszczanie szkodzi włosom?

Czy modne teraz zagęszczanie włosów wpływa szkodliwie na skórę głowy?

Czy zagęszczanie szkodzi włosom?

Czy zagęszczanie szkodzi włosom?Wszystko zależy od metody zagęszczania włosów, natomiast zagęszczanie włosów ma większy wpływ na kondycję włosów, rzadko na stan skóry głowy - zagęszczanie może stać się bardziej dla niej niebezpieczne gdy są już problemy np. ze stanami zapalnymi skóry głowy, różnymi schorzeniami np. łuszczycą itp.

Kliknij i poznaj zalety preparatów trychologicznych do włosów!

Natomiast na pewno zagęszczanie włosów ma wpływ na kondycję samego włosa - niestety niektóre metody mogą znacznie osłabić włosy, a w przypadku cienkich i słabych nawet spowodować ich wypadanie na skutek fizycznego obciążenia i mechanicznego uszkadzania ich struktury.

Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury!

Często takie problemy są powodowane przez metody, gdzie doczepiany jest nowy włos do starego przy jego końcówce, lub w połowie ich długości - wtedy nasze naturalne włosy są ciągnięte, znacznie osłabiane, czego konsekwencją dla skóry głowy może być również uczucie ściągnięcia skóry lub ból cebulek. Dlatego tez warto zdecydować się na metody niechirurgicznego uzupełnienia włosów, gdzie włos jest osadzany od czubka głowy, przez co nasze włosy nie są obciążane dodatkowym ciężarem, nie są ciągnięte, a bazy na których są włosy wykonane, przepuszczają powietrze i są hipoalergiczne.ID galerii:598


iza4a.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Izabela Szymczak, trycholog,
założycielka i właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 10.04.2013 (aktualizacja: 2013-04-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×