Daj drugą szansę kosmetykom

Kupiłaś kosmetyk, który nie sprawdził się na Twojej skórze, lub dostałaś prezent, który zupełnie do Ciebie nie pasuje? Zobacz, co możesz z nim zrobić aby nie trafił do kosza.

Daj drugą szansę kosmetykom

Daj drugą szansę kosmetykom


Często jest tak, że mamy ochotę na jakiś nowy kosmetyk, bo np. ładnie pachnie, urzeka nas opakowanie, lub jego właściwości brzmią zachęcająco. Nieraz zdarza się, że w czasie stosowania okazuje się zupełnie nietrafiony i często trafia do kosza. Najczęściej dzieje się tak z prezentami, które bywa, że są kupowane na szybko i bez zastanowienia, lub bez poznania potrzeb osoby obdarowywanej.

Co zrobić żeby taki kosmetyk nie trafił do kosza?

Kosmetyki do włosów


Okazuje się, że jest kilka alternatyw. Nietrafiony szampon idealnie sprawdzi się jako płyn do mycia naczyń, płyn do mycia szyb, czy np. specyfik do mycia pędzli. Nietrafiona maska do włosów to inny rodzaj problemu. Tutaj może się okazać, że np. zbyt obciąża nasze włosy, zatem wtedy warto jej używać na same końcówki. Jeżeli natomiast chcemy zwiększyć jej działanie, możemy domieszać do niej naturalny składnik, który przyniesie wymierne korzyści dla naszych włosów.

Daj drugą szansę kosmetykom

Daj drugą szansę kosmetykom


Kosmetyki do makijażu

Najczęściej nie wykorzystujemy otrzymanych kosmetyków do makijażu. Zatem jeżeli nie odpowiada nam cień do powiek, to używajmy go jako pigmentu do lakieru. Błyszczyk może nam służyć jako masło do skórek, łokci, czy innych podrażnionych części ciała. Jeżeli natomiast otrzymany tusz będzie miał zbyt gęstą konsystencję, to możemy do niego dodać odrobinę wody. Niedobrany odcień szminki możemy wykorzystać np. jako róż do policzków, natomiast zły odcień fluidu, czy pudru możemy zachować na zmianę pory roku, kiedy to również nasza cera przybiera inny kolor i być może wtedy będziemy mogli wykorzystać ten produkt.

Kosmetyki do ciała


Jeżeli otrzymałaś sól do kąpieli, która niekorzystnie wpływa na Twoją skórę, możesz ją umieścić w bawełnianym woreczku, przez co w pomieszczeniu będzie ładny aromat. Niesprzyjający krem do rąk możemy stosować na stopach, czy innych częściach ciała.


A jak Wy wykorzystujecie nietrafione prezenty?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 11.12.2013 (aktualizacja: 2013-12-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×