Depilacja bez podrażnień

Gładka i jedwabiście aksamitna - taka powinna być nasza skóra po depilacji. Niestety, niektóre z nas borykają sią z problemem wrastających włosków oraz walczą z licznymi podrażnieniami. Podpowiadamy Wam jak zniwelować te przykre dolegliwości.

Depilacja bez podrażnień

Depilacja bez podrażnień


Wrastające włoski to najczęściej konsekwencja źle wykonanej depilacji. Jak temu zapobiec?

Jeśli włos nie jest wyrwany wraz z cebulką a tylko ścięty poniżej warstwy rogowej naskórka to istnieje duże ryzyko, że zmieni swój kierunek porostu a wtedy dochodzić będzie do zjawiska wrastania włosków w skórę.

By temu zapobiec staraj się wybrać jedną formę depilacji, taką która najbardziej Ci odpowiada. Korzystając za każdym razem z różnych metod, cebulka włosa dostaje sprzeczne sygnały a tym samym zmienia się kierunek jej  wzrostu oraz grubość.

Peelinguj, nawilżaj! Gdy nie złuszczasz naskórka staje się on nierówny i zgrubiały. Dzięki złuszczaniu po depilacji włoskom łatwiej będzie się przebić przez naskórek i nie będą wrastać tworząc stany zapalne.

Pamiętaj aby usuwając włoski za pomocą żyletki  uprzednio przed zabiegiem nałożyć piankę do depilacji. Składniki takich pianek to często cenne olejki i wyciągi roślinne, których zadaniem jest zmiękczyć i nawilżyć skórę przed depilacją oraz zapobiegać wszelkich podrażnieniom, jakie wywołuje depilacja żyletką.

Jeśli już nabawiłaś się podrażnienia, pamiętaj o tym aby pod żadnym pozorem nie wykonywać wtedy depilacji - to najgorsze co możesz zrobić! Najpierw rozwiąż problem a potem poddaj się zabiegowi.  Najlepiej wybierz się do lekarza dermatologa, który przepisze Ci krem przeciwbakteryjny, który załagodzi podrażnienia.

Ważnym aspektem jest także sposób golenia. Rób to zawsze "z włosem" to najdelikatniejszy  sposób w jaki możesz potraktować swoja skórę.

Depilacja, która zapobiega wrastaniu włosków i niweluje zarost do zera to depilacja laserowa. Jest to zabieg kosztowny i wieloetapowy ale warto w niego zainwestować bo problem depilacji i wrastających włosków mamy z głowy już na zawsze.

Przymieszkowe zapalenie skóry, to problem wielu dziewczyn ale naprawdę można temu zaradzić. Podstawą jest dobranie odpowiedniej dla siebie metody depilacji i odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu. Nigdy nie zapominaj o użyciu nawilżającego balsamu do ciała. W sklepach znajdziesz również takie cuda jak balsamy po goleniu, które opóźniają odrost włosów i dodatkowo mocno odżywiają skórę.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Podgórska , Poniedziałek 14.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Sniezka
Zdecydowanie laser - na dłużej spokój :). W Vici Clinic na ul. św. Sebastiana w Krakowie zabiegi wykonuje przemiła pani Kasia. Mają teraz letnią promocję na zabiegi laserem :)
Dodano: 2017-07-30 16:25:31 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×