Dlaczego krem powinno się nakładać szpatułką?

Zazwyczaj nakładacie kosmetyki po prostu palcem? To błąd!

Dlaczego krem powinno się nakładać szpatułką?

Zauważyłyście, że kiedy korzystacie z zabiegów upiększających w salonach kosmetycznych, produkty są wam aplikowane za pomocą szpatułek i pędzelków? Spotkałyście się z tym, że do kremu do twarzy została dołączona szpatułka? To nie przypadek.

Zobaczcie także: 7 błędów, które popełniasz przy usuwaniu makijażu

Okazuje się bowiem, że kiedy nakładamy krem palcami, jednocześnie przenosimy do niego mnóstwo bakterii, które mogą powodować zakażenia i niedoskonałości na skórze. Ich droga jest prosta. Przedostają się z palców do słoiczka, a potem ze słoiczka na twarz. To by tłumaczyło fakt, że czasem pomimo stosowania dobrych kosmetyków, tak ciężko nam doprowadzić skórę do zadowalającego stanu.

Magazyn Journal of Cosmetic Sciences przeprowadził badania, w których wziął pod lupę próbniki w drogeriach. Sprawdzono 40 próbek tuszu do rzęs. Wydawałoby się, że tam znajduje się najmniej bakterii, ponieważ palców nie możemy włożyć bezpośrednio do pojemnika, ale ku zaskoczeniu, to właśnie aż 79% testerów było zanieczyszczonych gronkowcem. Ponadto naukowcy znaleźli tam też bakterie E. coli.

Czy przekonałyśmy was do tego, aby przed aplikacją kosmetyków dokładnie myć ręce oraz nakładać je za pomocą szpatułek?Zobaczcie także:Foto: Thinkstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 02.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
malutka222
A to dlatego, żeby takiego kosmetyku nie zakazić na przykład bakteriami, dlatego w tym celu wykorzystuje się szpatułkę do nakładania kremu. Mój produkt domowej roboty został przeze mnie zanieczyszczony, dlatego musiałam go poddać badaniu i ocenie bezpieczeństwa tu http://ekolabos.pl/ no i wyszło, że został zakażony bakteriami.
Dodano: 2015-12-04 13:22:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×