Dlaczego mężczyźni chętnie noszą brody? Naukowcy znaleźli odpowiedź

Brody są coraz bardziej popularne wśród mężczyzn. Czy jednak zarost jest jedynie kwestią dobrego wyglądu, czy też kryje się za nim coś więcej? Naukowcy znaleźli na to odpowiedź. Zobaczcie!

facet z brodą.jpg

Dlaczego mężczyźni chętnie noszą brody? Naukowcy znaleźli odpowiedź

W ostatnim czasie broda zdecydowanie zyskała na popularności. Bujny męski zarost stał się hitem i decyduje się na niego coraz więcej panów. Model mężczyzna drwal podbija kobiece serca, a broda jest jego nieodłącznym elementem.

Zobacz też: CZY WZOREM MĘSKIEGO STYLU JEST MĘŻCZYZNA DRWAL? 

Naukowcy postanowili więc przyjrzeć się nieco bliżej temu zjawisku. Na University of Western Australia przeprowadzono badania, które pokazały, że broda nie jest według panów jedynie atutem wizualnym, ale także, między innymi, wyrazem dominacji i chęcią zwiększenia atrakcyjności.

Badacze uważają, że tego typu wyróżnienie było stosowane już przez naszych przodków i w rozwiniętej społeczności jest czymś normalnym. Im wyższa ranga osobnika w społeczeństwie, tym więcej ozdób zdobi jego ciało.

 

Naukowcy mówią, że mężczyzna z brodą może być zatem postrzegany, jak i sam siebie może postrzegać jako nieco bardziej agresywnego i dominującego, a co za tym idzie, może się wydawać bardziej atrakcyjny kobietom, które pragną, by mężczyzna był silnym i zdecydowanym oparciem dla partnerki. 

Zobacz też: DLACZEGO LUBIMY FACETÓW Z BRODĄ?

- Jeśli żyje się w małej grupie, gdzie wszyscy się znają, zanika potrzeba sygnalizowania konkurencji swojej wartości poprzez ozdoby. Jednak w dużych grupach, gdzie osobniki otoczone są przez nieznajomych, muszą mieć szybkie i skuteczne narzędzie zakomunikowania innym swojej siły i jakości i tu własnie kluczowa rola brody, jako ozdoby. - mówi jeden z badaczy, doktor Cyril Grueter.

Oprócz tych naukowych doniesień z Australii warto zwrócić uwagę na to, że brody są po prostu... seksi.

Zgadzacie się Panie? 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 28.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar