Dlaczego nie możesz ułożyć włosów?

Zastanawiasz się dlaczego Twoje włosy są tak oporne na układanie kiedy rankiem próbujesz je doprowadzić do ładu? Sprawdź, może popełniasz jeden z tych błędów.

Dlaczego nie możesz ułożyć włosów?

Dlaczego nie możesz ułożyć włosów?


Niesforne włosy, które od samego rana wprawiają nas w stan irytacji to zazwyczaj problem wielu kobiet. Ich zbytnie przetłuszczenie, lub puszenie potrafi skutecznie zepsuć nastrój. Być może jest to wynik popełnianych błędów w ich pielęgnacji. Same odpowiedzcie sobie na pytania czy:

- myjąc włosy nakładacie na nie ogromne ilości szamponu w celu uzyskania jak największej ilości piany? Zazwyczaj skutkuje to miłym uczuciem świeżości oraz wspaniałym zapachem kosmetyku, lecz to właśnie wtedy ciężej nam spłukać nadmiar piany często powodując pozostanie szamponu na włosach, przez co te zaraz po wysuszeniu wyglądają tak, jakby wcale przed chwilą nie były myte. Poza tym za wytwarzanie piany odpowiedzialne są siarczany, które dodatkowo podrażniają skórę. Warto więc ograniczyć ilość szamponu do minimum, zwiększyć ilość używanej wody, a przed nałożeniem kosmetyku na dłonie, najpierw rozetrzeć go na dłoniach.

- związujesz jeszcze mokre włosy? Wydawałoby się, że szczególnie w ciepłe dni jest to idealne rozwiązanie, lecz tak samo jak ich rozczesywanie kiedy są mokre, tam samo ich układanie i związywanie bardzo mocno je uszkadza, przez co potem są poszarpane, końcówki rozdwojone, a przy związywaniu w kucyka wystają "antenki" w postaci krótszych włosków.

- w czasie ich układania wiele razy przegarniasz je rękami? Otóż oprócz tego, że nanosisz na włosy i skórę bakterie, dodatkowo też od razu je natłuszczasz, przez co od samego rana sprawiają wrażenie obciążonych.

Dlaczego nie możesz ułożyć włosów?

Dlaczego nie możesz ułożyć włosów?


- układając włosy nie szczędzisz im kosmetyków do stylizacji? Każdej z nas zależy na cieszeniu się idealnym kształtem fryzury jak najdłużej, lecz prawda jest taka, że te produkty posiadają w swoim składzie alkohol, który bardzo wysusza włosy, przez co potem borykasz się z problemem puszenia. W takim przypadku możesz sobie pomóc np. serum z zawartością olejku arganowego. Ponadto nie zapominaj, że stylizacja zaczyna się już w czasie ich suszenia, a to również mocno niszczy włosy, które w jego następstwie rozdwajają się, przesuszają i wyglądają nieestetycznie. Z pomocą przychodzą kosmetyki termoochronne, których nie bój się aplikować na całą długość włosów. Pamiętaj też, że kierunek aplikacji powietrza wpływa na ułożenie fryzury - nakierowując w odpowiednie partie pod określonym kątem możesz pozbyć się niesfornie odgiętych kosmyków.

- biorąc kąpiel zakładasz czepek? To jest doskonałe rozwiązanie jeżeli nie chcesz zamoczyć włosów, lecz musisz wiedzieć, że przy wysokich temperaturach zarówno włosy, jak i skóra parują, przez co z włosów również odparowuje woda i stają się one szorstkie, a co za tym idzie - efekt puszenia gwarantowany.

- nakładając kosmetyki bez spłukiwania uważasz, że im więcej tym lepiej? To oczywiście absurd, ponieważ przez przedawkowanie włosy stają się obciążone, nie wyglądają jak po umyciu, a Ty nie dość, że jesteś poirytowana, to jeszcze musisz kombinować z nowymi fryzurami, aby zakryć ten efekt... no chyba, że masz czas na ponowne mycie włosów.

Czy te zachowania wydają Ci się znajome?

Zobacz także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 02.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
ja używam do okiełznania włosów jedwabiu, kiedyś korzystałam z tego Biosilk, ale teraz bardzo sie zepsuł. Obecnie jestem fanką jedwabiu Biovax.
Dodano: 2015-01-12 19:01:35 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×