Dlaczego nie powinnaś obcinać skórek na paznokciach?

Wiele kobiet nie wyobraża sobie bez tego manicure. Eksperci jednak przestrzegają.

Dlaczego nie powinnaś obcinać skórek na paznokciach?


Nie ma co ukrywać, że kiedy robimy manicure, pragniemy aby nasze paznokcie były pięknie odsłonięte. Manikiurzystki zazwyczaj tylko odsuwają skórki, lecz wiele z nas prosi o ich całkowite usunięcie. Oczywiście dłonie wyglądają wtedy na bardziej zadbane, lecz czy jest to dla nas dobre rozwiązanie? Manicure zazwyczaj przez kilka dni wygląda idealnie, lecz potem ponownie widzimy, że należy usunąć skórki.

Lekarze przestrzegają przed wycinaniem skórek. Dlaczego?

Stanowią one naturalną ochronę naszych paznokci przed m.in. wilgocią oraz bakteriami. Skórki przykrywają najważniejszą część paznokcia, jaką jest macierz. Uszkodzenia w tym obszarze mogą prowadzić do np. grzybicy i przebarwień.

Kiedy bakterie dostaną do organizmu, może dojść do poważnego zakażenia i czasem jest potrzebna interwencja antybiotyków.

Jeżeli do paznokcia dotrze wilgoć, będzie to doskonałe miejsce dla rozwoju grzybów, a na dłoni zauważymy zaczerwienienia, czy opuchnięcia.

Specjaliści radzą, że najlepiej po prostu odsuwać skórki. Warto to zrobić po prysznicu, czy po długim moczeniu, kiedy te są miękkie i łatwo je przesunąć.

Zobaczcie także: Ten make-up i metamorfoza na Taylor Swift są genialne!

Lekarze ostrzegają jednak przed stosowaniem produktów zmiękczających skórki, ponieważ te często zawierają środki chemiczne, które mogą niekorzystnie wpływać na płytkę, a także uczulać.

W jaki sposób pozbywacie się skórek ze swoich paznokci?


Zobaczcie także:Źródło: cambio.com
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Natalia , Wtorek 29.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
j atak samo jestem przeciwna wycinaniu skórek bo to tylko zaostrza sytuację i skórki po tym się lubię zadzierać a to nie jest estetyczne. sama na codzień nawilżam je kremem i odsuwam patyczkiem a raz na jakiś czas używam oeparolu w kapsułkach na takie problemy. wmasowuję to i paznokcie prezentują się ekstra
Dodano: 2016-03-29 15:44:21 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×