Dlaczego warto spać w rękawiczkach?

Wiele kobiet zastanawia się, czy naprawdę warto stosować rękawiczki na dłonie np. w czasie snu, czy wystarczy tylko krem? Zobacz!

Dlaczego warto spać w rękawiczkach?

Dlaczego warto spać w rękawiczkach?


Próbując nawilżyć i odżywić swoje zniszczone dłonie, czy to po szkodliwym wpływie warunków atmosferycznych, czy środków chemicznych, na pewno niejednokrotnie napotkałyście sugestię zastosowania rękawiczek. Poleca się je na noc, lub tylko na kilkadziesiąt minut. Nie wierzycie w ich działanie, lub nie rozumiecie na czym ono polega?

Otóż rękawiczki przede wszystkim chronią dłonie przez ubrudzeniem, ale też trzymają ciepło, przez co wiele cennych składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych dłoni szybciej i lepiej się wchłania. Możemy wybierać pomiędzy rękawiczkami bawełnianymi, jak też foliowymi.

Bawełniane rękawiczki możemy bez problemu zakładać nawet na całą noc. Oprócz lepszego wchłaniania kosmetyku, chronią one dłonie przed zanieczyszczeniami.

Dlaczego warto spać w rękawiczkach?

Dlaczego warto spać w rękawiczkach?


Rękawiczki foliowe również poprawiają wchłanialność zastosowanego przez nas kremu, lecz mają one jeden minus - nie przepuszczają powietrza, więc lepiej je pozostawiać na dłoniach przez kilkadziesiąt minut.

Możemy zastosować także obydwa rodzaje rękawiczek na raz! Taka kuracja skutkuje bardzo dobrym nawilżeniem i także powinna trwać kilkadziesiąt minut - wystarczy nałożyć mocno nawilżający krem, lub maskę na dłonie, na to rękawiczki foliowe, a na nie jeszcze rękawiczki bawełniane - efekty doskonałej regeneracji są widoczne prawie natychmiast.

Obecnie na rynku dostępne są maski do rąk, które od razu znajdują się w rękawiczkach.

Używacie rękawiczek w pielęgnacji swoich dłoni?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 03.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
stosuję rękawiczki foliowe skinlite i efekt jest zadowalający, nie ma potrzeby nakładania kilku par:)
Dodano: 2014-03-18 15:07:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×