Do czego możesz wykorzystać puder do twarzy?

Możesz się zdziwić, do czego okazuje się przydatny.

Do czego możesz wykorzystać puder do twarzy?

Puder posiada większość kobiet. Zazwyczaj stosujemy go jako wykończenie makijażu twarzy aby zmatowić albo rozświetlić skórę. Okazuje się jednak, że możemy go wykorzystać jeszcze inaczej.

1. Suchy szampon


W awaryjnych sytuacjach, szczególnie na wyjazdach, kiedy pragniemy zminimalizować bagaż, puder może nam posłużyć za suchy szampon. Należy go nałożyć u nasady włosów, rozwichrzyć rękami i rozczesać. Powinny jednak z tym uważać szczególnie brunetki, ponieważ puder może być widoczny. Nie jest to też dobre rozwiązanie na dłuższą metę, gdyż nie jest to kosmetyk przystosowany do skóry głowy i włosów.

2. Utrwalenie makijażu ust


Zapewne niejedna z was zna sytuacje, kiedy to szminka bardzo szybko znika z ust. Istnieje jednak sposób na przedłużenie jej trwałości - wystarczy utrwalić ją pudrem!

Zobaczcie także: Sparaliżowana blogerka uczy makijażu i pokonywania własnych ograniczeń - zobaczcie

3. Utrwalenie makijażu


Pokrywanie twarzy fluidem i pudrem wydaje się naturalne, ale czy wiecie, że aby makijaż dłużej się trzymał warto najpierw nałożyć bazę, potem puder, fluid i jeszcze raz puder? Kluczowa okazuje się warstwa pomiędzy bazą, a fluidem, która doskonale utrwala makijaż.

4. Usuwanie potknięć w makijażu


Na pewno nie raz wam się zdarzało, że w czasie makijażu oczu, pod rzęsami pojawiły się smugi od tuszu do rzęs, albo cień się osypał. Kiedy chcecie je usunąć, zazwyczaj pojawia się jeszcze gorszy efekt. Aby korekta makijażu przebiegła pomyślnie, należy najpierw pod oczy nałożyć warstwę pudru.
Jeżeli z kolei przesadzicie z różem albo bronzerem, nie należy ich ścierać usuwając przy okazji fluid. Wystarczy zaaplikować puder, który zneutralizuje efekt.Zobaczcie także:Foto: Shutterstock

Dodał(a): Anka P. , Wtorek 15.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×